سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یک شنبه 28 مهر 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یک شنبه 28 مهر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 78 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 97 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز یکشنبه (28 مهر 98) برقراری شرایط جوی آرام و آسمان ابری همراه با ازدیاد تردد خودروها سبب تجمع آلاینده‌ها در سطح شهر شده و در برخی مناطق شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بیان کرد: با رشد ابرناکی و وزش باد همراه با بارش‌های پراکنده در پاره‌ای از مناطق، احتمال پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود نسبی کیفیت هوا وجود دارد، اگرچه با افزایش ناگهانی سرعت باد در برخی ساعات احتمال می‌رود که در مناطق مستعد گسیل گردوخاک محلی و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را پیشرو داشته باشیم.

وی افزود: با کاهش سرعت باد در اواخر وقت یکشنبه و کاهش ناپایداری جوی، در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی تجمع ذرات معلق در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود هرچند با توجه به شرایط جوی نسبت به شب گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

نظری اظهار داشت: با تداوم شرایط جوی آرام تا صبحگاه روز دوشنبه (29 مهر 98) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: با کاهش ابرناکی و حاکمیت جو پایدار در بعدازظهر شرایط برای تجمع آلاینده‌ها فراهم خواهد شد به‌طوری‌که در شامگاه دوشنبه در ساعات اوج ترافیک، افزایش غلظت آلاینده‌ها در اکثر مناطق باعث کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز