وزیر نیرو با بیان اینکه سه رکورد در بخش برق به ثبت رسانده ایم، گفت: رکورد نخست افزایش تولید در این حوزه و افزایش سه هزار مگابایتی به ظرفیت نیروگاه هاست.

به گزارش مرور نیوز،  رضا اردکانیان ، وزیر نیرو با حضور در جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی شهر با اشاره به آغاز فصل بارشی که از مهر ماه آغاز می شود، اظهار کرد: پیش بینی هواشناسی این است که در بازه زمانی سه ماهه تا آذر ماه در کل کشور شرایط بارش نرمال و در نقاطی نیز اندکی بیش از نرمال باشد.

وی با اشاره به اینکه کشور ما یک دوره خشکسالی ۱۰ ساله را پشت سر گذاشته است، گفت: بارش های پس از خشکسالی جبران رطوبت از دست رفته خاک را می کند و ما باید بتوانیم از این فرصت بارش ها استفاده کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به سیلاب های شدیدی که باعث خسارت های زیادی در کشور شد از جمله خسارت های جانی گفت: به جز این خسارت ها این سیلاب ها برکاتی را به ارمغان آورد از جمله امکان افزایش تولید انرژی از سدها.

* 3 رکورد در بخش برق به ثبت رسانده ایم

اردکانیان با بیان اینکه سه رکورد در بخش برق به ثبت رسانده ایم، گفت: رکورد نخست افزایش تولید در این حوزه و افزایش سه هزار مگابایتی به ظرفیت نیروگاه هاست.

وی رکورد دوم را کاهش مصرف در زمان پیک دانست و صادرات انرژی از جمله کشور عراق دیگر رکوردی بود که وزیر نیرو عنوان کرد.

اردکانیان مهمترین فعالیت  این وزارتخانه توازن برقرار کردن میان عرضه و تقاضا در حوزه آب و برق است، گفت: فعالیت هایی در این حوزه انجام شده که در این حوزه مدیریت شهری همکاری هایی با ما داشته که باید این همکاری ها سازمان یافته شود.

وی با اشاره به اینکه به دلیل دو مشکل کلیدی بسیاری از چالش ها حل نمی شود، توضیح داد: سیستم متمرکز اداره امور کشور و بخشی نگری ریشه بسیاری از مشکلاتی است که به سختی برطرف می شود. برای آنکه کار را آسان تر کنیم با بخشی نگری تنها می خواهیم مشکلات حوزه خود را حل کنیم اما هدف ما در حوزه آب و برق یکی است و باید روش هایی را انتخاب کنیم که به هدف اصلی برسیم. ما در این زمینه حاضریم هر گونه اختیار و مسئولیتی که لازم است را به مدیریت شهری بدهیم زیرا هدف ما تامین آب بهتر، برق مطمئن تر و پیاده روهایی است که با موانع گوناگون به شهروندان آسیب نرساند.

وی پیشنهاد تعریف پروژه های مشترک با مدیریت شهری در یک بازه زمانی مناسب کوتاه داد تا دو، سه مساله اصلی مردم برطرف شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز