ایثار و رشادت، پایانی ندارد، آن روز پدران آسمانی روزهای جنگ را رقم می‌زدند و حالا پسران آن شهدا در قامت مدافعان انقلاب پا به میدان نهاده و با تشکیل یک کمپین در فارس من دستگیر ایتام روزهای دشوار اقتصادی شده‌اند.

به گزارش مرور نیوز، این بار نیز فرزندان شهدا پیش قدم شدند، آن طور که پدرانشان در روزهای جنگ، پیش‌مرگ دفاع از وطن بودند و در روزهای صلح، خادم و خدمتگزار مردم. حالا دختران و پسران آن شهدا امروز آن هم در میانه جنگ فرهنگی و اقتصادی پا در عرصه سازندگی نهاده‌اند، عرصه‌ای که میدان آن خالی‌تر از همیشه است و آن طرف‌تر مسئولانی هستند با شعارهای کلیشه‌ای و تکراری.

هر سه پدرانشان را در میدان نبرد با بعثی‌ها از دست داده‌اند، یکی در هویزه، دیگری در شلمچه و آن یکی هم از زخم‌ها و دردهای به یادگار مانده از جنگ! همین فرزندان شهدا پس از تشکیل یک هیئت بزرگ برای فرزندان شهدا، حالا در پویش جدیدی با نام «شهید مهربان من» از خانواده و فرزندان شهدا می‌خواهند تا سرپرستی یک کودک یتیم در ایلام، عروس زاگرس را بر عهده بگیرند.

 طراحان پویش «شهید مهربان من»، امیر قلچ خانی، نیما مهدیان و ریحانه اخلاقی فرزندان سه رزمنده شهید در دفاع مقدس و پس از جنگ هستند که این روزها دغدغه‌ای جز یادآوری سیره شهید و شهادت در جامعه ندارند. این سه فرزند شهید، روز گذشته با حضور در خبرگزاری فارس درباره چرایی ثبت سوژه«شهید مهربان من» به خبرنگار فارس من گفتند؛

 هر فرزند شهید،‌حامی یک کودک یتیم

امیر قلیچ خانی فرزند سردار شهید «مهدی قلیچ خانی» و مسئول هیات فرزندان شهدای اسلامی در این نشست ظهار کرد: شهید مهربان من ایده‌ای بود که از سوی فرزندان شهید شکل گرفت، نگاه ما این است که مادران و فرزندان شهدا به نیت شهدای خودشان انفاق کرده‌اند اما این نیازمند آن بود که در یک پویش اجتماعی به نیت یک شهید، یک اتفاق خوب  اجتماعی صورت بگیرد. همین شد  تا تصمیم بگیریم امسال من به نیابت از شهید یک فرزند بی سرپرست را عهده دار شوم.

وی ادامه داد: درد یتیمی برای  ما کفایت می‌کند، اما چرا مسئولان کاری کرده‌اند که یتیمان علاوه بر این درد، درد محرومیت و فقر را نیز بکشند؟ ما امروز آمده‌ایم که از شهدایی که برای دفاع از کیان و امنیت کشور جان داده‌اند مدد بگیریم تا بتوانیم گامی برای رفع محرومیت در جامعه برداریم.

 قلیچ خانی تأکید کرد: شهدا انسان‌هایی بودند که از همین کوچه و بازار و مسجدهای اطراف ما به جبهه رفتند و شهید شدند. من می‌گویم شهدا مهربان بودند، شهید مهربان من پدرم است از مردم می پرسم شهید مهربان شما چه کسی است که بتواند سرپرستی یک کودک یتیم را به عهده بگیرد.

چرا ایتام ایلام؟

نیما مهدیان فرزند شهید مهدیان گفت: فضای مرکز نیکوکاری و پویش دو امتیاز را با خود همراه دارد، نخست یک نحله فکری و خواستگاه ایدئولوژی که اعضای آن یکپارچه و متحد هستند و آن ایثار، مقاومت، دفاع و جهاد و شهادت است. اما دوم اینکه این فرزندان، درد یتیمی عزتمندانه را کشیده‌اند، پس تجربه‌های ارزنده‌ای دارند و می‌توانند دغدغه‌های فرزندان را با راهکار ارائه کنند.

مهدیان اضافه کرد: ما کم‌کاری و بی‌کفایتی برخی از مسئولان کشور را داریم، ما نمی‌خواهیم کار سیاسی کنیم و خانواده شهدات ثابت کرده‌اند مخلص‌ترین و بی‌ریاترین خانواده‌ها هستند و پشت تربیونی سخن نمی‌گویند.

مرزهای جنگی ما، امروز مرز فرهنگی و اخلاقی است

این فرزند شهید تصریح کرد: اگر ما در مناطق مرزی بتوانیم کارکنیم آنجا مهم است. ایلام ۹۰۰هزار نفر جمعیت و ۴هزار کودک یتیم دارد. این مناطقی که دیروز مرز جنگی ما بودند، امروز همان مرز فرهنگی ما بوده و نباید از آنها غال باشیم، دشمن برای آنحا برنامه ریزی کرده است.

وی یادآور شد: آن نوجوان باید بداند من به سبب ارادت به آن شهید، آمده‌ام و در ایلام حضور پیدا کرده‌ام، ما می‌خواهیم علاوه بر کمک‌های مالی، معنوی نیز حمایت‌هایی را انجام دهیم.

ریحانه اخلاقی، فرزند شهید اخلاقی نیز گفت: امروز مردم با شهدا هیچ مشکلی ندارند و همچنان آن‌ها را گرامی می‌دارند. مردم همیشه ثابت کرده اند رهرو راه شهدا بوده و می‌خواهند به این راه کمک کنند.

وی تأکید کرد: شهید جناح و حزب نمی‌شناسد، مردم در تشییع پیکر شهید سلیمانی ثابت کردند فارغ از مسائل سیاسی به شهدا عرق دارند و آن‌ها را دوست دارند،‌ از این رو یکی در این پویش از مردم خواستیم که بیایند به نیابت از آن شهیدی که دوست دارند یک یتیم را تحت پوشش خود قرار بدهند.

گلزار شهدای صالح آباد ایلام، میزبان فرزندان شهدا

فرزند شهید قلچ خانی ادامه داد: برنامه میدانی ما ۲۱ اسفندماه روز شهید، گلزار شهدای صالح آباد ایلام با حضور ایتام ایلامی است که می‌خواهیم بگوییم این کودکان را به نیت شهدا حمایت کنید.

وی در پایان این نشست، خاطرنشان کرد: پدرم مفقود الاثر است، همیشه با خود صحبت می‌کنم این همه قبور مطهر گمنام نمی‌تواند یکی از آن‌ها پدرم باشد، هر وقت سر قبر یک شهید گمنام می‌روم آنجا فاتحه‌ای برای پدرم می‌فرستم چرا که می‌گویم شاید این قبر پدرم باشد. حضرت حافظ در این باره می‌گوید «از هر کرانه تیر دعا کرده‌ام روان* باشد کز آن میانه یکی کارگر شود».

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز