همه چیز اینستاگرام محتواست و اصلا همیشه بحث بر سر این است که چه پیجی محتوای بهتری دارد و می تواند مخاطبان بیشتری را جذب کند. بنا بر این، هیچ فرقی ندارد که شما پیج فروشگاهی دارید یا می‌خواهید برای خودتان یک رسانه بسازید و با افزایش فالوورها و از طریق دریافت تبلیغات، به درآمد برسید.

به گزارش مرور نیوز، همه چیز اینستاگرام محتواست و اصلا همیشه بحث بر سر این است که چه پیجی محتوای بهتری دارد و می تواند مخاطبان بیشتری را جذب کند. بنا بر این، هیچ فرقی ندارد که شما پیج فروشگاهی دارید یا می‌خواهید برای خودتان یک رسانه بسازید و با افزایش فالوورها و از طریق دریافت تبلیغات، به درآمد برسید. در هر صورت، باید در پست و استوری های پیج‌ اینستاگرام خودتان تولید محتوا های جذاب و مفید تولید کنید. پس مهارت تولید محتوا مهم ترین نقش را در رشد و موفقیت پیج شما ایفا می کند.

اما در نظر داشته باشید که تولید محتوا آن هم جذاب و با کیفیت، کار چندان ساده ای نیست و یاد گیری این مهارت به زمان نیاز دارد. زمانی که شاید شما به عنوان صاحب پیج به اندازه کافی در اختیار نداشته باشید. از طرفی دیگر، اینکه بخواهید خودتان تولید محتوا را در اختیار بگیرید، ممکن است باعث شود نتوانید روی سایر جنبه های کسب و کارتان تمرکز کنید و نتوانید آن طور که باید پیج خودتان را رشد دهید. اینجا است که یک ادمین تولید محتوای حرفه ای می تواند به کمک شکا بیاید و یک پیج با کیفیت برای شما ایجاد کند. در ادامه این مطلب، شغل ادمین تولید محتوا را بررسی می کنیم.

ادمین تولید محتوای پیج کیست؟

ادمین تولید محتوا همانطور که از نامش پیداست، باید محتوای پیج شما را تامین کند. این محتوا به صورت پست یا استوری قرار است در پیج شما منتشر شوند. پس کار ادمین تولید محتوا یعنی با توجه به اهداف و موضوعی که پیج شما دارد، محتوای پست و استوری تولید کند. این محتوا می تواند به صورت ویدیویی یا گرافیکی باشد.

به صورت کلی، اینکه ادمین تولید محتوا چه کارهایی انجام دهد، بستگی به توافقی دارد که با کارفرما می کند. بعضی ادمین ها ممکن است فقط استوری تولید کنند. برخی فقط پست های گرافیکی بسازند و برخی به عنوان بلاگر جلوی دوربین حاضر شوند و از خودشان ویدیو بگیرند. بدیهی است که هرچقدر دامنه فعالیت های ادمین بیشتر باشد و با کیفیت بالاتری محتوا تولید کند، درآمد بالاتری هم انتظار دارد.

وظایف یک ادمین تولید محتوای اینستاگرام چیست؟

اصلی ترین کار یک یک ادمین تولید محتوا، تولی محتوا برای پست‌های یک پیج است. همانطور که کمی قبل گفتیم، نوع پست بستگی به اهداف پیج و نیاز کارفرما دارد. مسئله مهمه که باید به آن توجه داشته باشید، این است که پست‌هایی که ادمین تولید می کند، باید جذاب، درگیر کننده و هدفمند باشد. تنها در این صورت است که شانس شما برای جذب مخاطبان افزایش پیدا می کند و همچنین می توانید فالوور های فعلی خودتان را نگه دارید.

کار مهم بعدی یک ادمین تولید محتوا، تولید استوری‌های جذاب و تعاملی برای پیج اینستاگرام است. استوری از این جهت مهم است که فروش شما در آن اتفاق می افتد و باید استوری هایی منتشر کنید که هم بتواند کاربران را سرگرم و درگیر کند و هم بتواند به فروش شما کمک کند. البته این که در طول روز چه تعداد استوری بزنید، به توافقی بستگی دارد که میان ادمین با کارفرما شکل می گیرد. یک ادمین حرفه ای تولید محتوا باید بتواند تا جای ممکن استوری ‌هایی تولید کنند که مخاطب را درگیر کنند و از اون دعوت کنند تا کار مشخصی را انجام دهد. اصطلاحا فراخوان عملی بگذارد که موثر باشد.

یکی دیگر از وظایف یک ادمین تولید محتوا، این است که زیر تمامی پست های شما، کپشن‌های تعاملی بنویسد. کپشن‌های پست شما باید در عین جذاب، کوتاه و مفید بودن، هدفمند هم باشند و کاربر را به انجام کاری دعوت کنند. مثلا سوالی در آن پرسیده شود یا از مخاطبان دعوت شود که بهلینک در بایو مراجعه کنند.

محتوای اینستاگرام1

یکی از وظایف دیگر ادمین تولید محتوا، این است که بتواند هشتگ های مرتبط و هدفمند را در عین پر سرچ بودن برای هر پست پیدا کند و در کپشن آن بنویسد. این هشتگ ها باعث می شوند محتوای شما بیشتر دیده شود و اصطلاحا ریچ محتوا های شما زیاد شود. در این صورت شانس بیشتری هم برای جذب فالوور های جدید خواهید داشت.

یکی دیگر از کارهای مهم ادمین محتوا، انتشار محتواهای پست و استوری در زمان مشخصی است که کارفرما از قبل درخواست داده است. البته ممکن است یک کارفرما تصمیم بگیرد انتشار پست ها را خودش بر عهده بگیرد. در هر صورت، ادمینی که وظیفه انتشار محتوا را هم می پذیرد، باید طبق برنامه از پیش تعیین شده، محتواهایی که خودش آماده می‌کند یا کارفرما برایش می‌فرستد را منتشر کند و مطمئن شود که همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود.

در نهایت، برخی از ادمین های تولید محتوا هستند که می توانند به صاحب پیج مشاوره دهند. این ادمین ها اصول بازاریابی محتوایی را به خوبی می دانند و دانش کافی برای برنامه ریزی محتوا های یک پیج را در اختیار دارند. در این برنامه، ضمن توجه به سیاست‌ها، چارچوب‌‌ها و اهداف پیج، موضوعات محتوایی و زمان انتشار آن‌ها مشخص می‌شوند. این برنامه باید در نهایت به رشد مخاطبان یا فروش محصولات و افزایش ارائه خدمات توسط یک پیج کمک کند.

در این مقاله، شغ ادمین تولید محتوا را به شما توضیح دادیم و گفتیم این ادمین ها چه وظایفی دارند. در پایان، دیدوگرام را به عنوان اولین و تنها پلتفرم تخصصی ادمینی اینستاگرام به شما معرفی می کنیم. بنا بر این، اگر پیج دارید و به دنبال ادمین هستید، می‌توانید آگهی خودتان را در این سایت ثبت کنید و به جذب ادمین اینستاگرام حضوری و غیر حضوری در دیدوگرام بپردازید.

همچنین، اگر ادمین هستید، کافی است در دوره‌ آموزشی تخصصی ادمین اینستاگرام دیدوگرام این مجموعه شرکت کنید و با یادگیری کامل و تخصصی مهارت‌های ادمینی پیج اینستاگرام و پس از ارائه نمونه کار، به عنوان ادمین معرفی شوید. در این سایت شما می‌توانید به عنوان انواع ادمین پاسخ‌دهی به دایرکت و کامنت گرفته تا ادمین سناریو نویس و تولیدکننده محتوا ثبت نام کنید. پیشنهاد می‌کنیم همین حالا به پلتفرم ادمینی اینستاگرام دیدوگرم سر بزنید.

محتوای اینستاگرام2

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز