خواسته ها و مطالبات مردم خوزستان بسیار شفاف و بدور از حاشیه های سیاسی است . مردم خواستار توقف طرحهای انتقال آب خوزستان هستند.

به گزارش مرورنیوز، فردا رئیس جمهور محترم به خوزستان تشریف می آورند.  بدون تردید آمدن جناب آقای روحانی برای دومین بار طی سه ماه اخیر به اهواز یک گام مثبت و فرصت تاریخی قلمداد می شود و بر همه ماست که با نگاه ایجابی و با برنامه روشن و مطالبات مشخص از این سفر استقبال کنیم بویژه اینکه در روزهای گذشته تاکیدات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای و تعبیر ایشان از بحران اخیر خوزستان به "دلخراش" بر عزم دولتمردان و نمایندگان مجلس افزوده و باعث نوعی همگرایی بین مردم و مسئولان شده است.

اما باید توجه داشت نباید مطالبات اصلی شهروندان که در تجمعات مدنی ، رسانه ها ، تریبون های عمومی و بیان نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و مدیران دلسوز تبلور یافته ، در لابلای تبلیغات و شعارها و طرح های کاغذی و انحرافی به حاشیه و بوته فراموشی سپرده شود.

خواسته ها و مطالبات مردم خوزستان بسیار شفاف و بدور از حاشیه های سیاسی است . مردم فعلا  بدنبال انتقام از گذشتگان و تخریب دولت کنونی و قربانی شدن آن نیستند . خوزستانی ها سه مطالبات مشخص دارند که عبارتند از موارد ذیل می باشد:

 

۱-توقف طرح های غیرکارشناسی انتقال آب سرشاخه های کارون ، کرخه و جراحی و تامین حقابه تالاب های هور العظیم و هور دوری از رهگذر افزایش آورده آبی رودخانه های استان

 

۲-برکناری مدیران ناکارآمد در حوزه های برق و آب ، نفت کشاورزی بدلیل قصور و بی برنامه گی و تحمیل هزینه های سنگین به نظام اسلامی، دولت و مردم

 

۳-تسریع در بازسازی و تقویت زیر ساخت های توسعه خوزستان در راستای کاهش رنج و محنت مردم

 

بی شک همدلی و همبستگی مسئولان شرکت کننده در نشست های فردا با رئیس جمهور و طرح شفاف مطالبات می تواند گامی مثبت و موثر و امیدوار کننده برای رفع اساسی بحران زیست محیطی کنونی باشد.

اعلام یک جمله می تواند برای مردم شادی بخش و اعتماد آفرین باشد ؛ *طرح های انتقال آب در دست اجرا متوقف می شود.*

هر تصمیمی غیر از این عبارت، بیهوده و تخدیری خواهد بود . نهالکاری و احیای پهنه های آبی مانند محدوده های "نهر مالح" و "نهر کوبال" جز از رهگذر تامین آورده آبی امکان پذیر نیست .

همچنین اجرای طرح مالچ پاشی نفتی گام خطرناک و اشتباه دیگری است که اگر عملیاتی شود در میان مدت و پس سال علاوه بر تولید مشکلات زیست محیطی جدید آنگاه خاک را حامل مواد بیوشیمیایی خواهد کرد و بر میزان بیماری های تنفسی،  سرطانی و ریوی می افزاید.

از نمایندگان محترم خوزستان در مجلس شورای اسلامی و خبرگان می خواهیم تعارفات معمول سیاسی و اداری را کنار نهاده و بطور گویا و شفاف خواستار توقف طرح های ظالمانه انتقال آب کارون و کرخه به فلات مرکزی ایران شوند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز