رییس سازمان برنامه و بودجه از کاهش تورم نقطه به نقطه در چند ماه گذشته خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در همایش روز جهانی آمار و برنامه ریزی بیان کرد: اهمیت تهیه آمار به ۲ گروه باز می‌گردد یکی از این دسته مسئولان و دیگری مردم و استفاده کنندگان از این آمار‌ها هستند.

او تاکید کرد: از سال ۱۳۵۱ که قانون برنامه و بودجه به تصویب رسید راهبری و توسعه کشور از ماموریت‌ های مهم سازمان برنامه بودجه تعیین کردند.

نوبخت بیان کرد: همواره طی رخ داد‌های ناگوار در اقتصاد و اجتماع کشور از کارکنان سازمان برنامه و بودجه کشور بار‌ها خواستار ارائه راهکار‌ها طلب کرده ایم تا راهبری و رصد توسعه‌ای بهتری داشته باشیم.

معاون رییس جمهور گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور برای تهیه سیاست‌های درست اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به اطلاعات پژوهش شده نیازمند است.

این مقام مسئول ادامه داد: تهیه برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت از وظایف اصلی این نهاد است، تهیه بودجه سنواتی نیز از جمله برنامه‌های کوتاه مدت است.

نوبخت از وظیفه نظارتی سازمان برنامه و بودجه کشور یاد کرد و گفت: برای نظارت ابزار‌های مختلفی وجود دارد که یکی از این ابزار‌ها جمع آوری اطلاعات و داده هاست. همچنین سازمان‌های نقشه برداری نیز که وظیفه تهیه اطلاعات و داده‌های مکانی در اختیار سازمان برنامه و بودجه کشور قرار داده شده است.

او بیان کرد: این مرکز طی سال‌های اخیر چند کار را به درستی به انجام رساند، تهیه به موقع و سریع آمار‌ها از طریق این نهاد است. طی ۲ ماه گذشته نرخ نزولی تورم را شاهد بوده ایم به طوری که در هر ماه نرخ تورم نقطه به نقطه ۶ واحد کاهش پیدا کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز