رئیس کل بانک مرکزی گفت: دشمنان در تلاش هستند که به ارزش پول ملی ضربه بزنند، اما جلوی سیل ویران‌گر آنها را گرفته‌ایم.

به گزارش مرور نیوز، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ظهر امروز در همایش شبکه بانکی در مشهد اظهار کرد: دشمن با فشار حداکثری به دنبال لطمه زدن به مردم و اقتصاد کشور است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: دشمنان در تلاش هستند که به ارزش پول ملی ضربه بزنند، اما جلوی سیل ویران‌گر آنها را گرفته‌ایم.

* جنگ اقتصادی امروز بی‌ سابقه است

همتی با اشاره به اینکه جنگ اقتصادی امروز بی‌ سابقه است، اما اطمینان داریم که ملت ایران پیروز این عرصه خواهد بود بیان کرد: ثبات را به بازار ارز برخواهیم گرداند و بعد از آن برای ایجاد ثبات در دیگر بازار‌ها تلاش خواهیم کرد.

او تصریح کرد: دشمنان تلاش زیادی در مسیر ضربه زدن به اقتصاد کشور دارند و در مقابل تلاش کرده‌ایم تا تاثیر تحریم‌ها و فشار‌های دشمنان را به حداقل برسانیم.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به برخی نوسانات ارز در هفته‌های اخیر، گفت: مشکلاتی که در یکی دو هفته اخیر در بازار ارز ایجاد شده به خاطر مسائل سیاسی و جو روانی که ایجاد شد بوده و به زودی رفع می‌شود.

او تصریح کرد: بانک مرکزی توانایی و برنامه‌ ریزی لازم را در این زمینه دارد و می‌تواند تعادل را در بازار ایجاد کند و توان عرضه و تقاضا را نیز دارد و امیدواریم از این طریق به زودی شاهد ثبات در بازار ارز باشیم.

همتی با اشاره به اهمیت حمایت از شبکه‌ های دانش بنیان افزود: با توجه به اینکه بالغ بر ۱۰ هزار شرکت دانش بنیان و استارت آپ در کشور وجود دارند و در عین حال روند تولید محصولات در این شرکت‌ها سرعت گرفته است، این امر نشان می‌دهد در صورتی که حمایت‌هایمان را از این شرکت‌ها افزایش دهیم، به نتایج ارزشمندی دست می‌یابیم.

او تصریح کرد: در هشت ماه سال ۹۸، میزان تسهیلاتی که به شرکت‌های دانش بنیان تعلق گرفته، در حدود ۵۲ درصد رشد کرده و از ابتدای سال تاکنون نیز نزدیک به ۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در اختیار این شرکت‌ها قرار گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز