رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: میزان قطعی سود سهام عدالت تا پایان بهمن واریز می‌ شود، ولی طبق برآورد‌های انجام شده این رقم بالاتر از سود سهام سال ۹۷ است.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به جزئیات واریز سود سهام عدالت اظهار کرد: میزان قطعی سود سهام عدالت تا پایان بهمن واریز می‌ شود، ولی طبق برآورد‌های انجام شده این رقم بالاتر از سود سهام سال ۹۷ است به طوری که میزان سود واریزی را به شکل دقیق نمی‌توان مشخص ساخت و در حال دریافت اطلاعات میزان نقدینگی از شرکت‌ها هستیم به همین دلیل در موقعیت فعلی رقم دقیقی را نمی‌توان گفت.

او  با اشاره به تفاوت میزان سود واریزی به حساب مشمولان سهام عدالت اضافه کرد: برخی از افراد دارای سهام یک میلیونی و برخی دیگر از سهام ۱۰۰ هزار تومانی برخوردارند، بنابراین میزان سود واریزی وابسته به میزان سود پرداخته شده از سوی شرکت‌ها به این سازمان است.

رئیس سازمان خصوصی سازی بیان کرد: واریز سود سهام عدالت سال ۹۶ از اول آذر سال ۹۷ با واریز سود ۲ دهک پایین جامعه یعنی کمیته امداد امام خمینی  و سازمان بهزیستی آغاز و سود آن به صورت یکجا به حساب این افراد واریز شد.

صالح با اشاره به اینکه در حال حاضر نمی‌توان برآورد دقیقی از میزان سود سهام عدالت پراختی به مشمولان در سال ۹۸ داشت، گفت: در سال ۹۵ به ازای هر سهم یک میلیون تومانی، ۲۰۰ هزار تومان سود پرداخت شده و در سال ۹۶ هم به این میزان سهام ۱۷۵ هزار تومان سود تعلق گرفته است. بر این اساس پیش بینی می‌شود این رقم برای امسال بیشتر از سال‌های گذشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز