سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور گفت: دولت برای روز‌های پایانی سال به اندازه کافی کالا تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش مرور نیوز، محمدرضا کلامی سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور گفت: دولت برای روز‌های پایانی سال به اندازه کافی کالا تهیه و تدارک دیده است، خوشبختانه بازار در شرایط حاضر روند عادی و آرامی را طی می‌کند که این آرامش با نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال بیشتر احساس خواهد شد چرا که برگزاری نمایشگاه‌ های بهاره در ستاد تنظیم بازار مصوب و به استانداران به عنوان روسای کارگروه‌های تنظیم بازار استان‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور گفت: جدا از نمایشگاه‌های بهاره فروش‌های فوق العاده هم در آستانه سال نو در کشور دایر خواهد شد.

* فروش‌های فوق العاده از مصوبات ستاد تنظیم بازار است

وی با اشاره به اینکه فروش‌های فوق العاده هم از مصوبات ستاد تنظیم بازار است، افزود: واحد‌های صنفی که علاقه‌مند هستند در راستای خدمت حداکثری با کیفیت و قیمت مناسب کالا‌های خود را به مردم عرضه کنند در این زمینه اقدام خواهند کرد.

کلامی بیان داشت: دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، تعزیرات حکومتی، دادستانی‌ها و دیگر دستگاه‌های مسئول طرح تشدید بازرسی نظارت و کنترل را پس از اصلاح قیمت بنزین در بازارآغاز و همچنان در این مسیر مشغول فعالیت هستند.

وی گفت: تشدید بازرسی‌ها در روز‌های پایانی سال به موجب تصویب ستاد تنظیم با قوت و قدرت ادامه پیدا خواهد کرد.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار در خصوص اقلام مشمول حفظ تعادل و کنترل قیمت‌ها در ایام پایانی سال نیز افزود: این اقلام شامل مواد پروتئینی (مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ)، اقلام اساسی مواد غذایی (نان، برنج، روغن نباتی، شکر، رب، حبوبات، ماکارونی و سایر اقلام پر مصرف) پوشاک، کیف و کفش، لبنیات شامل (شیر، پنیر، کره، ماست) شیرینی‌جات، آجیل و خشکبار، تایر ماشین، روغن موتور و سایر موارد است.

وی اظهار کرد: حمل و نقل درون شهری و برون شهری بار و مسافر اعم از هوایی، ریلی و جاده ای، خدمات هتلداری، گردشگری، واحد‌های اقامتی، غذاخوری ها، رستوران‌های (بین شهری و دورن شهری)، خدمات انبار‌ها و سرد خانه ها، خبازی ها، خشکشویی‌ها و قالیشویی‌ها از جمله خدمات مشمول طرح پایش و رصد پایان سال و همچنین در اولویت تشدید نظارت هستند.

کلامی ادامه داد: جدا از این دولت برای روز‌های پایانی سال ۳۰ هزار تن پرتقال و ۲۳ هزار تن سیب ذخیره سازی کرده است.

وی گفت: میوه شب عید هم اکنون از استان‌های مبدا در حال انتقال به استان‌های مقصد است تا شب عید در اختیار مردم قرار گیرد.

* هدف دولت از عرضه سیب و پرتقال در شب عید جلوگیری از گرانفروشی است

سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور افزود: هدف دولت از عرضه سیب و پرتقال در شب عید جلوگیری از گرانفروشی است به عنوان یک عرضه حداکثری بنابراین دنبال ایجاد ضرر و زیان برای بخش خصوصی نیست.

وی یادآورشد: تمامی تلاش‌ها و برنامه ریزی‌ها معطوف به این است که مردم شب عید خوبی را تجربه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز