معاون وزیر صمت گفت: وزارت صمت در تولید ماسک روش‌های مختلفی را راه اندازی کرده است و شاهد رشد خوبی در تولید ماسک‌های صنعتی و ماسک‌های کارگاهی در کشور هستیم.

به گزارش مرور نیوز، عباس تابش معاون وزیر صمت گفت: امروز در شرکت سایپا آذین از کارگاه تولیدی ماسک بازدید شد این کارگاه روزانه ۲۵ هزار عدد ماسک تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه تولید ۲۵ هزار ماسک در روز رقم بزرگی برای کشور است ادامه داد: وزارت صمت در تولید ماسک روش‌های مختلفی را راه اندازی کرده است و شاهد رشد خوبی در تولید ماسک‌های صنعتی و ماسک‌های کارگاهی در کشور هستیم.

معاون وزیر صمت افزود: بخش دیگر تامین ماسک در کشور بصورت واردات است که ثبت سفارش‌ها انجام شده است و مشکلی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین وظایف وزارت صمت تولید، تامین و توزیع است افزود: در روزهای اخیر شاهد بودیم که کالا به دلایل مختلف از جمله دیر صادر شدن حواله و عدم مراجعه شرکت‌های پخش از طرف وزارت بهداشت، کالا در واحدهای تولیدی دپو شده است که از روز گذشته به کلیه واحدهای صنعتی ابلاغ شده است که کالا سریع توزیع شود.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بیان کرد: اگر کالایی ۴۸ ساعت در واحد تولیدی باقی مانده باشد واحدها به شبکه توزیع معرفی و با محوریت داروخانه‌ها یا سایر واحدهای متقاضی ارسال می‌شود تا در اسرع وقت در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

تابش ادامه داد: ما به دنبال این هستیم تا کالایی که در واحد تولید می‌شود در اسرع وقت در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

وی افزود: کالای مورد نیاز از جمله ماسک و وسایل مصرفی برای پزشکان نیاز به انباشته شدن ندارد و باید سریع عرضه شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز