وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما پیش‌بینی تولید را بر اساس گزارش‌های مجری طرح گندم منتقل کردیم و امیدواریم محقق شود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در نشست بررسی روند اقدامات مبارزه با بیماری‌های گندم گفت: با توجه به حساسیت موضوع مبارزه با آفات و بیماری‌های گندم، لازم است در خصوص اقدامات انجام شده، گزارشی تهیه و به هیأت دولت ارائه شود.

وی ادامه داد: در گزارش مذکور باید عنوان شود که این بیماری هر چند وقت یک بار در کشور به وجود می‌آید و ناوگان وزارت جهاد کشاورزی چه میزان آمادگی دارد.

خاوازی با تاکید بر یادآوری اقدامات انجام شده در گزارش، تصریح کرد: همچنین باید در این گزارش میزان حمایت‌های لازم نیز ذکر شود.

وی با بیان این که گزارش اقدامات انجام شده برای مبارزه با بیماری‌های گندم احتمالاً در جلسه هیأت دولت فردا مطرح خواهد شد، اظهار امیدواری کرد: با همکاری سازمان حفظ نباتات کشور و رؤسای جهاد کشاورزی استان‌ها از با مهار آفات و بیماری‌های گندم از این مرحله به سلامت عبور خواهیم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به صحبت‌های روز چهارشنبه هفته گذشته مقام معظم رهبری درباره محصولات اساسی به ویژه گندم و تولید آن، اذعان کرد: ما پیش‌بینی تولید را بر اساس گزارش‌های مجری طرح گندم منتقل کردیم و امیدواریم محقق شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز