رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای تکمیل پروژه آزاد راه تهران - شمال ۲۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

به گزارش مرور نیوز، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه بازدید از قطعه دوم آزاد راه تهران شمال را پروژه‌ای در حال احداث با همکاری دولت و بنیاد مستضعفان عنوان کرد و گفت: سال گذشته همین ایام همراه آقای فتاح از قطعه یک بازدید کردیم و تعهد دادیم که سال 98 افتتاح شود و همین اتفاق رخ داد.

وی افزود: قطعه دو این آزادراه به طول 22 کیلومتر است که 16 کیلومتر آن تونل و مابقی پل است، تونل البرز بلندترین تونل آن بوده و 6.4 کیلومتر طول آن است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: قطعه دو آزادراه تهران شمال نیاز به سه هزار میلیارد تومان منابع داشت که تاکنون 900 میلیارد تومان به آن تزریق شده و 2100 میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تا چند ماه آینده 400 میلیارد تومان به پروژه تزریق می‌شود، گفت: تعهد دولت و بنیاد بر تکمیل این پروژه در اردیبهشت 1400 است ولی با توجه به اینکه منابع مالی دولت محدود است، سازمان برنامه و بودجه طرح‌ ها را اولویت بندی کرده و بر اساس این اولویت بندی پروژه‌ ها افتتاح می ‌شود.

وی با بیان اینکه برای مسیر برگشت از جاده موجود استفاده می‌شود، گفت: با افتتاح قطعه یک آزادراه تهران شمال مسیر تهران شمال دو ساعت کوتاه شد و با تکمیل باند رفت قطعه دو بار دیگر مسیر کوتاه‌تر شده و عبور و مرور مردم آسان‌تر می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز