قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 22 سنت معادل 0.52 درصد کاهش به 41 دلار و 70 سنت رسید.

به گزارش مرور نیوز به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 22 سنت معادل 0.52 درصد کاهش به 41 دلار و 70 سنت رسید. نفت برنت در هفته گذشته شاهد افت 2.9 درصدی بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 21 سنت معادل 0.52 درصد افت به 40 دلار و 4 سنت رسید. هفته گذشته قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت 2.1 درصد افت کرده بود.

قیمت نفت برنت در آستانه ثبت اولین کاهش ماهانه طی 6 ماه گذشته قرار دارد. نفت خام آمریکا نیز احتمالا اولین کاهش ماهانه از ماه آوریل را تجربه خواهد کرد. شیوع مجدد کرونا در بسیاری از کشورهای جهان سبب شده تا چشم انداز ترمیم تقاضای نفت مجددا تیره و تار شود.

تحلیلگران ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «موارد ابتلای جدید به کرونا در ایالت های مهم آمریکا شتاب بیشتری گرفته و این نگرانی را ایجاد کرده که تقاضا برای نفت در سه ماهه پایانی سال ترمیم نخواهد شد.»

همچنین به رغم توافق کاهش تولید گروه اوپک پلاس، آمارها نشان می دهد که میزان صادرات نفت ایران و لیبی در هفته های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. با این وجود، محمد بارکیندو دبیرکل اوپک دیروز گفت، حجم ذخایر نفت تجاری در کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای در سه ماهه نخست سال آینده تنها اندکی بالاتر از متوسط پنج سال اخیر خواهد بود و در بقیه ماه های سال به پایین تر از این سطح افت خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز