عباس خطیبی با اشاره به تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیون یوروی پروژه راه آهن چابهار_زاهدان گفت: در حال حاضر از نظر زیرسازی ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ریل گذاری ۴۸ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش مرور نیوز، معاون شرکت توسعه ساخت راه آهن در حاشیه پروژه راه آهن چابهار-زاهدان به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: این پروژه قرار است تا پایان سال ۱۴۰۰ پروژه به بهره برداری برسد، البته قرارداد اجرای این پروژه از سال ۸۹ بین شرکت زیرساخت و خاتم الانبیا امضا شد اما تا سال ۹۲ عملا پروژه پیشرفتی نداشته و عملیات آن از سال ۹۳ آغاز شد و در حال حاضر اجرای آن در ۸ قطعه به صورت مرحله ای اجرا می شود.

عباس خطیبی بیا بیان اینکه تاکنون از سمت چابهار تا زاهدان ۳۲ کیلومتر از مسیر ریل گذاری شده است، افزود: در حال حاضر اجرای قطعه دیگر با طول ۸۴ کیلومتر اجرایی می شود.

خطیبی با بیان اینکه ۳۰۰ میلیون یورو اعتبار از صندوق توسعه ملی با مجوز رهبری به این پروژه اختصاص می یابد، افزود: تاکنون ۱۰۰ میلیون یورو اعتبار به این پروژه اختصاص یافته و راه آهن چابهار-زاهدان در حال حاضر از نظر زیرسازی ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ریل گذاری ۴۸ درصد پیشرفت داشته و قرار است تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد و تا آن زمان به صورت مرحله ای ۲۰۰ میلیون یورو دیگر تخصیص می یابد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز