سخنگوی ستاد سهام عدالت درباره کارت اعتباری سهام عدالت گفت: قرار شد تا سهام عدالت افراد وثیقه تسهیلاتی باشد که دریافت می‌کنند.

به گزارش مرور نیوز، حسین فهیمی، سخنگوی ستاد سهام عدالت در نشست خبری برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت درباره تعیین تکلیف ۳ میلیون سهامدار متوفی سهام عدالت بیان کرد: این امر نیازمند مراجعه وراث به مراجع قضایی برای گرفتن گواهی حصر وارثت است. بسیاری از مشمولین در این مرحله هستند. تا به حال حدود ۱۲۰هزار نفر مراجعه کرده اند و سهام متوفیان به وراث منتقل شده است.

او ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی تلاش کردیم مراجعه حضوری را از بین ببریم. وراث افراد متوفی در این مرحله امکان مشارکت در انتخابات شرکت‌ های استانی سهام عدالت را نخواهند داشت. به استثنای بیش از ۱۰۰ هزار نفری که اقدام کردند و سهام به وراثشان منتقل شده است.

او در ادامه در خصوص زمان بندی انتخابات هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی اظهار کرد: مراحل انتخابات از نیمه اول اردیبهشت آغاز و تا نیمه اول خرداد ادامه خواهد داشت. برگزاری هر مجمع در هر استان در روز مشخص شده اطلاع رسانی خواهد شد.

فهیمی افزود: انتخابات مربوط به استان‌های تهران و البرز تفکیک شده است. مراحل ثبت سرمایه آن‌ها در قالب شرکت‌های سرمایه گذاری به صورت جداگانه در حال انجام است.

فهیمی در پاسخ به اینکه ممکن است تعداد افراد شرکت کننده برای رای گیری به حد نصاب لازم نرسد، بیان کرد: این جلسات مجمع، با عنوان مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده تشکیل خواهد شد. براساس قانون این مجامع زمانی به رسمیت می‌رسند که بیش از نیمی از سهامداران در این مجمع شرکت کنند. اگر در اولین دعوت این تعداد حاضر نشوند، به ناچار جلسه دوم با حداکثر ۱۰ روز فاصله تشکیل می‌شود که در این مجمع دوم با هر نصابی از تعداد سهامداران جلسه رسمیت خواهد یافت.

او ادامه داد: در سال گذشته در یک مرحله پنج استان و در مرحله ۹ استان مرحله اول آن‌ها برگزار شد. اما نصاب لازم حاصل نشد؛ بنابراین در اردیبهشت ماه دعوت دوم این استان‌ها صورت خواهد گرفت. این مرحله دوم با هر تعداد شرکت کننده برگزار خواهد شد.

فهیمی درباره کارت اعتباری سهام عدالت بیان کرد: قرار شد تا سهام عدالت افراد وثیقه تسهیلاتی باشد که دریافت می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز