سخنگوی صنعت برق کشور گفت: از امروز مراکز استخراج رمز ارز در ساعات اوج مصرف برق خاموش می‌ شوند.

به گزارش مرور نیوز، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق گفت: هم اکنون مصرف برق مراکز استخراج رمز ارز که به صورت مجاز فعالیت می‌کنند به ۳۰۰ مگاوات می‌رسد که برق این میزان به منظور حفظ تعادل و پایداری شبکه برق، قطع می‌شود.

مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه براساس بار‌های شناسایی شده و برآورد‌های صورت گرفته، در مجموع ۱۵۰۰ مگاوات برق برای استخراج رمز ارز در کشور مصرف می‌شود، یادآور شد: متاسفانه ۱۲۰۰ مگاوات از این میزان به صورت غیرقانونی مصرف می‌شود که با هماهنگی‌های صورت گرفته در حال شناسایی این تعداد هستیم.

رجبی مشهدی با بیان اینکه مصارف غیرقانونی باعث ایجاد نوسان در شبکه برق می‌شوند، با تقدیر از فعالانی که به صورت مجاز اقدام به این امر می‌کنند، تصریح کرد: این فعالیت‌ها می‌تواند باعث سوختن وسایل برقی مشترکان شود یا حتی خاموشی‌هایی را به دنبال داشته باشد.

سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: هموطنان به منظور حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از بروز خاموشی‌ها و افت ولتاژ در شبکه برق که آسیب آن به خود مردم می‌رسد، می‌توانند هرگونه فعالیت غیرقانونی و استفاده غیرمجاز از شبکه برق را از طریق مراجعه به سامانه سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat به اطلاع برسانند.

رجبی مشهدی یادآور شد: دراین سایت بخش جداگانه‌ای برای معرفی مراکز یا افرادی که به صورت غیرمجاز به استخراج رمز ارز می‌پردازند وجود دارد که مردم می‌توانند از طریق مراجعه به این بخش، حتی شماره شبا بانکی خود را جهت دریافت پاداش معرفی مرکز غیرمجاز، اعلام کنند.

او اظهار کرد: پرداخت پاداش به افرادی که به افشای مراکز استخراج رمز ارز اقدام می‌کنند، پس از بررسی و تایید صحت گزارش ارائه شده، انجام می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز