معاون گمرک ایران با اشاره به واردات پنج میلیون دز واکسن کرونا در صبح امروز، اظهار داشت: مجموع واکسن‌های وارداتی از ۱۱ بهمن سال گذشته تا صبح امروز ۱۴ شهریور ماه در ۴۶ محموله به ۴۰ میلیون ۲۹۱ هزار و ۸۹۴ دز رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، مهرداد جمالی ارونقی معاون گمرک ایران با اشاره به واردات پنج میلیون دز واکسن کرونا در صبح امروز، اظهار داشت: در ۴ شهریورماه ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار دز، ۱۱ شهریور ماه دو محموله شامل یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دز و یک میلیون ۷۹۵ هزار و ۹۶ دز و ۱۲ شهریورماه چهار میلیون و ۱۱۵ هزار و ۸۸ دز واکسن کرونا از نوع سینوفارم وارد کشور شده است.

وی با اشاره به ورود ۶۴۸ هزار در واکسن آسترازنکای روسی در شامگاه دیشب، تاکید کرد: مجموع واکسن‌های وارداتی از ۱۱ بهمن سال گذشته تا صبح امروز ۱۴ شهریور ماه در ۴۶ محموله به ۴۰ میلیون ۲۹۱ هزار و ۸۹۴ دز رسیده است.

ارونقی تصریح کرد: در این مدت در ۲۶ محموله ۳۱ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۶۸۴ دز واکسن سینوفارم چینی، یک محموله یک میلیون ۴۵۲ هزار دز کواکس ایتالیا، یک محموله یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دز کواکس چینی، ۱۱ محموله یک میلیون و ۴۵ هزار دز اسپوتنیک روسی، دو محموله ۹۶۳ هزار دز آسترازنکا روسی، یک محموله ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دز کواکس کره جنوبی، یک محموله ۱۲۵ هزار دز هندی بهارات و ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دز واکسن ژاپنی آسترازنکا به کشور وارد شده است.

 

وی افزود: تا ساعاتی دیگر محموله دیگری از واکسن کرونا در فرودگاه امام خمینی  به زمین خواهد نشست.

معاون فنی و امور گمرک ایران تاکید کرد: واکسن‌های وارداتی کرونا در فرودگاه امام خمینی به نمایندگان وزارت بهداشت تحویل داده می‌شود و تمام تشریفات گمرکی آن‌ها پای پرواز انجام می‌شود و تعللی در ترخیص آن وجود ندارد

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز