در عملیات پروازهای اربعین ۱۵ شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی از ۱۵ فرودگاه کشور به مقاصد نجف و بغداد حدفاصل ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر مشارکت داشتند که فرودگاه‌های امام خمینی، شهید هاشمی نژاد مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز به ترتیب پر ترافیک‌ترین فرودگاه‌های کشور در ایام اربعین بودند.

به گزارش مرور نیوز، سازمان هواپیمایی کشوری از جابجایی ۱۳۷ هزار و ۶۸۲ زائر اربعین با انجام هزار و ۱۳۰ سورتی پرواز در ایام اربعین حسینی خبر داد.

از مجموع این سفرها ۸۶ هزار و ۲۱۳ صندلی پرواز به عملیات رفت و ۵۱ هزار و ۴۶۹ صندلی پرواز به عملیات بازگشت اختصاص یافت.

بر اساس این گزارش، در عملیات پروازهای اربعین ۱۵ شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی از ۱۵ فرودگاه کشور به مقاصد نجف و بغداد حدفاصل ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر مشارکت داشتند که فرودگاه‌های امام خمینی، شهید هاشمی نژاد مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز به ترتیب پر ترافیک‌ترین فرودگاه‌های کشور در ایام اربعین بودند.

همچنین، سهم شرکت‌های هواپیمایی داخلی در انتقال زائران اربعین ۸۵ درصد بوده است.

گفتنی است؛ اعزام نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری و بازرسان وزارت راه و شهرسازی به فرودگاه نجف، گروه‌های نظارتی به دفاتر خدمات مسافرت هوایی، دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی و همچنین هماهنگی با ایرلاین‌های داخلی برای برقراری پروازهای فوق العاده و رایزنی‌های مؤثر برای حل مشکلات زائران در نجف از جمله اقدامات هماهنگ صورت گرفته توسط این سازمان و وزارت راه و شهرسازی در این ایام بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز