نکات حساس و گلایه های بجای شبکه فروش بیمه برای نهاد ناظر، بسیار با ارزش است هر چند اعتقاد داریم با تحول جدی در حوزه الکترونیک و فعالیت در بستر دیجیتال، بخش مهمی از مشکلات را برطرف خواهد کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی ، غلامرضا سلیمانی در جمع اعضای شبکه فروش بیمه استان آذربایجان غربی با اعلام این مطلب افزود: ظرفیت های کشف نشده‌ای در این استان وجود دارد که با شناسایی و فعال سازی آنها می توان به رشد چشمگیر ضریب نفوذ بیمه امیدوار بود.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اهمیت فعالیت گسترده شبکه فروش و نقش آن در توسعه ضریب نفوذ بیمه در کشور، اظهار داشت: نهاد ناظر در حوزه تهیه و تدوین آیین‌نامه‌ها به تعامل با کارگزاران و نمایندگان شبکه فروش اعتقاد اساسی دارد.

وی با بیان این مطلب که مسائل و مشکلات صنعت بیمه باید در خانواده صنعت، حل و فصل شود، تصریح کرد: ظرفیت کافی برای حل معضلات در ارکان نهاد ناظر و شرکت‌های بیمه و همچنین نمایندگان شبکه فروش به اندازه کافی وجود دارد.

رئیس شورای عالی بیمه با اشاره به درآمد ۷۰ درصدی نمایندگان شبکه فروش در صنعت بیمه، گفت: بیمه مرکزی وظیفه نظارت و هدایت صنعت بیمه را برعهده دارد و همچنان از مداخله گری در امور اداری شرکتها و کیفیت روابط آن با نمایندگان پرهیز خواهد کرد.

دکتر سلیمانی با قدردانی از عملکرد شبکه فروش صنعت بیمه، خاطرنشان کرد: با وجود رشد چشمگیر صنعت بیمه هنوز تمامی انتظارات برآورده نشده و زمانی که خدمات و محصولات بیمه‌ای سر سفره خانواده ها دیده شود این امر محقق خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی ۴۶ متقاضی جدید برای تاسیس شرکت بیمه خبر داد و افزود: این حجم از استقبال سرمایه گذاران برای ورود به صنعت بیمه از ظرفیت ها و جذابیت‌های این صنعت حکایت دارد.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان این مطلب که نهاد ناظر با علم و فناوری هیچگونه مخالفتی ندارد اعلام کرد: ما علم ستیز نیستیم اما با سوء استفاده کنندگان از علم و فناوری روز که عدالت بیمه ای را نشانه می روند، مخالفیم.

وی با اشاره به تصمیم شورای عالی بیمه برای توقف اجرای آیین نامه کارمزد، تصریح کرد: قانون در هر حال باید رعایت شود و اگر هم مشکلی وجود داشته باشد باید در فاز اصلاحی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز