مدتی است فروش محصولات لوازم خانگی ایرانی با برند خارجی از جمله دوو کره سوژه رسانه ها شد، اخیرا هم در شبکه های اجتماعی ویدئویی منتشر شد که دو محصول داخلی با دو برند اسنوا و دوو را مقایسه کرده که ظاهراً هیچ تفاوتی غیر از قیمت با هم ندارند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از تسنیم موضوع ممنوعیت واردات محصولات لوازم خانگی کره ای و همچنین ممنوعیت تبلیغات برندهای این کشور در ایران مدتی است که سوژه روز رسانه های کشور شده است، مساله ای که پس از دستور رهبری برای ممنوعیت واردات لوازم خانگی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.

در این بین اما برخی شرکتهای داخلی که خودشان باید مبلغ محصولات ایرانی باشند، روی برخی محصولات ایرانی برند خارجی نصب می کردند که نصب برند کره‌ای «دوو» روی محصول ایرانی اسنوا یکی از این نمونه ها است. هر چند پس از رسانه ای شدن این موضوع، تبلغیات گسترده ای که در سطح شهر با برند دوو انجام شده بود، تا حد زیادی جمع شد، ولی وزارت صمت هم به این موضوع ورود کرده است تا ابعاد مساله روشن تر شود.

مهمترین موضوع در این ماجرا تقبلی بود که به واسطه آن مشتری با فرض اینکه کالای خارجی می خرد، قیمت بالاتری برای آن محصول پرداخت می کرد، در حالی که کالا ایرانی است.

در همین زمینه اخیرا ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که دو دستگاه تلویزیون 55 اینچ هوشمند دوو و اسنوا را با جزئیات کامل با یکدیگر مقایسه می کند و نتیجه می گیرد که این دو محصول کوچکترین افتراقی با هم ندارند. حال این سوال مطرح می شود، چرا دو کالایی که هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، یکی با برند ایرانی و دیگری با مارک خارجی فروخته می شود؟

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز