وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: امروز مراحل آزمایشی سامانه حراج الکترونیک را به پایان بردیم و با وعده‌ای که رئیس سازمان دادند در ۱۱ دی ماه اولین حراج الکترونیک وسیع در کشور شکل می‌گیرد.

به گزارش مرور نیوز، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم رونمایی از سامانه حراج سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: امروز برای راه اندازی طرحی نو در ساز و کار‌ها گرد هم آمدیم. روش فروش و حراج‌های حضوری بر این اساس بود که تعداد محدودی از مردم به آن دسترسی داشتند، محدودیت در خبررسانی، مشکل در قیمت گذاری و افزایش‌هایی که صورت می گرفت، در معرض نقد‌هایی از جمله ایجاد انحصار و رانت برای گروهی بود.

وزیر اقتصاد گفت: حراج الکترونیک می تواند تمام شبهات را حل و فصل کند، به صورتی که امکان مشارکت فراگیر آنلاین به هزاران متقاضی در تمام نقاط کشور  را می دهیم تا بتوانند قیمت پایه را مشاهده کند و خود قیمت بالاتری را پیشنهاد دهند. در این صورت احتمال وصول درآمد دولت افزایش می‌یابد و از طرفی خیال ما نیز بابت اینکه توانستیم پلتفرم و بستری برای افزایش شفافیت و دسترسی مردم ایجاد کنیم، راحت است.

او گفت: در مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی با ارائه یک برنامه عملیاتی به هیئت دولت در صدد رفع این مشکل ۱۰ ساله در عرض چند ماه بودیم که به یاری خداوند این حرکت آغاز شده است. امیدواریم با تعیین این اموال به صورت شفاف و به دور از فساد بتوانیم قدم مهمی در حل این معضل حل نشده برداریم.

خاندوزی ادامه داد: امروز مراحل آزمایشی سامانه حراج الکترونیک را به پایان بردیم و با وعده‌ای که رئیس سازمان داد، در ۱۱ دی ماه اولین حراج الکترونیک وسیع در کشور شکل می‌گیرد. در این زمینه نیز اطلاع رسانی ها صورت می گیرد تا افراد ثبت نام کنند و کد ملی‌ آن ها احراز شود.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: این سامانه امکان حضور چند هزار نفر را برای خرید فراهم می‌کند و در صورت استقبال افراد بیشتر باید تمهیداتی نیز انجام شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز