بانک ملی ایران طی سال های اخیر با حمایت از تکمیل و توسعه طرح ‌های سلامت محور، نقش ویژه ای در تجهیز بخش درمان کشور ایفا کرده که احداث بیمارستان آرام با تسهیلات یک هزار میلیارد ریالی استان البرز تنها نمونه ای از این خدمت رسانی است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، بانک ملی ایران طی دو سال گذشته رتبه نخست حمایت از رونق تولید، بنگاه های تولیدی و شرکت های دانش بنیان را در بین شبکه بانکی استان البرز کسب کرده و علاوه بر سرمایه گذاری در احداث بیمارستان آرام، جهت تکمیل و توسعه پروژه های زیرساختی حوزه درمان این استان از جمله شرکت تولید مواد اولیه داروپخش (تماد) و شرکت سیناژن هر کدام 400 میلیارد ریال و شرکت عرفان دارو 200 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده است.

اعطای تسهیلات و اعتبار برای توسعه و افزایش تولید در حوزه های صنایع غذایی، خودروسازی، صنایع سنگین و صنعتی، فولاد و... از دیگر اقدامات بانک ملی ایران در استان البرز است به طوری که در سال جاری 300 میلیارد ریال اعتبار به شرکت چای دبش به عنوان بزرگترین کارخانه چای خاورمیانه و 250 میلیارد ریال اعتبار به شرکت زرماکارون پرداخت شده است.

بانک ملی ایران همچنین در این استان بالغ بر 200 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت مادیران (فعال در زمینه تولید لوازم خانگی)، 290 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت جم ساز (صنعت خودروسازی)، 200 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت فولاد پرشین، 350 میلیارد ریال اعتبار به شرکت قطب آهن آسیا (صنایع سنگین و صنعتی) و 200 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت پژواک رادین صنعت دانش (ماشین سازی و صنایع سنگین) در سال 1400 تخصیص داده است.

لازم به ذکر است، ارتباط موثر و پشتیبانی از واحدهای تولیدی به ویژه شرکت های دانش بنیان نیز از مهم ترین اولویت های استراتژیک بانک ملی ایران در سال جاری بوده و تمامی استان ها این امر مهم را در دستور کار خود قرار داده اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز