رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از تغییر رویکرد دولت در بهره‌گیری از صادرکنندگان و تشکل‌ها به عنوان بازیگران اصلی حوزه تجارت خارجی در پیشبرد اهداف توسعه‌ای خبر داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک با اشاره به اینکه برنامه دولت در حوزه تجارت خارجی استفاده از بازیگران اصلی این حوزه است اظهار کرد: در سال جاری توانستیم به میزان خوبی از رشد صادرات دست پیدا کنیم، که این مهم به دلیل افزایش همکاری بخش خصوصی و تشکل‌ها بوده است.

وی افزود: سعی بر این است که صادرکنندگان و تشکل‌ها مجری اصلی بخش تجارت باشند و سازمان توسعه تجارت ایران نیز برای رفع مشکلات این بخش تمام تلاش خود را به کار گرفته است که این روند موجب دستیابی به سهم خوبی از بازار بین الملل خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به اینکه هر فعالیتی که با کار تیمی پیش رفته به موفقیت رسیده است، عنوان کرد: یکی از موضوعات اصلی در حوزه تجارت بحث هم اندیشی است، مسئله‌ای که موجب می‌شود تا بتوانیم ظرفیت‌های تجاری کشور را گسترش داده و از تمام ابزارها استفاده کنیم.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با تأکید بر لزوم حضور صادرکنندگان در سفرهای تجاری ادامه داد: حضور فعالان بخش خصوصی می‌تواند نتیجه بهتری در مذاکرات به همراه داشته باشد چرا که بیشترین شناخت از بازار داخلی و خارجی را این گروه از صادرکنندگان دارند و می‌توانند بهترین مشاوره را به هیأت‌های تجاری بدهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز