در این چند روز اخیر نرخ دلار در بازار ارز تهران در محدوده ۲۶ هزار و ۲۰۰ تا ۲۵۰ تومان تثبیت شده است، اما در شرایط کنونی ابهام در ادامه مذاکرات برجام می تواند روی قیمت دلار در بازار تهران تا محدوده ۲۸ هزار تومان تاثیر بگذارد.

به گزارش مرور نیوز، بازار ارز تهران در این چند روز اخیر شاهد یخ زدن قیمت دلار بوده و نرخ دلار در محدوده ۲۶ هزار و ۲۰۰ تا ۲۵۰ تومان تثبیت شده و افت و خیز چشمگیری از خود نشان نداده است و این مساله حکایت از این دارد که دولت نرخ ارز را کنترل کرده است، زیرا در چند روز اخیر با آغاز جنگ روسیه و اوکراین ارزش دلار در مقابل سایر ارزها از جمله روبل روسیه افزایش پیدا کرده و همین مساله در سایر ارزها هم رخ داده بود و به نوعی برابری دلار با یورو و... هم صعودی بود؛ هرچند این مساله از میانه هفته متوقف شد و این مورد تحت تاثیر خبرهایی است که نشان می دهد جنگ ادامه دار می شود و این امر می تواند تمام بازار جهانی را تحت تاثیر قرار دهد و اگر این موضوع اتفاق بیفتد دیگر تنها روسیه و اوکراین نیستند که با چالش اقتصادی مواجه می شوند و با برهم خوردن عرضه و تقاضا در بازار جهانی، تورم تمام اقتصادها را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

این روزها قیمت دلار در بازار تهران حدود ۲۶ هزار تومان معامله می شود، هر چند در یک مقطعی از روز ممکن است قیمت آن به ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان هم رسیده باشد اما به طور کلی قیمت ارز در ایران باید تثبیت شود و دلار در بازار متشکل ارزی بر روی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان ایستاده است.

ابهام در ادامه مذاکرات برجام می تواند روی قیمت دلار در بازار تهران تاثیر بگذارد

در شرایط کنونی ابهام در ادامه مذاکرات برجام می تواند روی قیمت دلار در بازار تهران تاثیرگذار باشد، زیرا در شرایط کنونی به نظر نمی رسد که روسیه بتواند به مذاکرات بپیوندند و از طرف دیگر نیز سیگنال هایی درباره تحریم های روسیه و... به گوش می رسد و از این رو به نظر نمی آید که مذاکرات برجام به این زودی ها از سر گرفته شود؛ هرچند سخنگوی وزارت خارجه گفته به زودی مذاکرات از سر گرفته می شود و همین دیروز نیز امیرعبدالهیان در گفتگو با بورل اظهار داشت: برای نهایی کردن توافق خوب و فوری آمادگی داریم.

بنا بر این گزارش قیمت ارز در ایران احتمالا در همین محدوده باقی می ماند و اگر دور جدید مذاکرات به تاخیر بیفتد، احتمالا بار دیگر قیمت ارز به بالای ۲۷ هزار تومان خواهد رسید و همین موضوع می تواند تاثیراتی را بر سایر بازارها همچون خودرو، مسکن و ... بگذارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز