قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 2 دلار و 23 سنت افزایش به 100 دلار و 25 سنت رسید.

به گزارش مرور نیوز به نقل از رویترز، پس از آنکه آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد بازار ممکن است از ماه آوریل روزانه 3 میلیون بشکه نفت و فرآورده های نفتی تولید روسیه را از دست بدهد قیمت نفت روز پنجشنبه شاهد افزایش بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 2 دلار و 23 سنت افزایش به 100 دلار و 25 سنت رسید. طی 3 جلسه گذشته قیمت نفت همواره کاهشی بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 1 دلار و 83 سنت رشد به 96 دلار و 87 سنت رسید. پس از جهش غیرمنتظره حجم ذخایر نفت آمریکا و نشانه هایی از پیشرفت در مذاکرات آتش بس بین روسیه و اوکراین قیمت هر دو شاخص نفتی شاهد کاهش بود.

وانگ شیائو تحلیلگر موسسه گوتای جونان در این باره گفت: «نگرانی بازار از تحولات ژئوپلتیک رو به کاهش است و این سبب شده تا بخشی از حباب موجود در بازار نفت تخلیه شود. زمان ارزیابی مجدد فاکتورهای مختلف فرا رسیده است.»

گزارش اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا در مورد افزایش 4.3 میلیون بشکه ای ذخایر نفتی این کشور در هفته منتهی به 11 مارس و رسیدن آن به 415.9 میلیون بشکه موجب شد تا دیروز قیمت ها افت کرد.

همانگونه که انتظار می رفت بازار نفت تاثیر چندانی از تصمیم روز گذشته فدرال رزرو مبنی بر افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره نپذیرفته است.

پس از آنکه چین وعده داد که با اقدامات محرک اقتصادی به تقویت بازارهای مالی و رشد اقتصادی بپردازد، احساس حاکم بر بازار تا حدودی بهبود یافته است. ضمن اینکه کاهش موارد جدید ابتلا به کرونا در شهرهای مختلف چین نیز این امیدواری را ایجاد کرده که مقام های این کشور ممنوعیت های سفر را لغو کنند و به کارخانه ها اجازه دهند در شهرهای قرنطینه شده تولید را از سر بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز