در دیدار وزیر نیروی کشورمان با مشاور نخست وزیر جمهوری ارمنستان دو طرف بر توسعه روابط بخش انرژی و رفع موانع برای زمینه‌سازی افزایش تعامل ها تأکید کردند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در دیدار با "آرتاشس تومانیان" مشاور نخست وزیر جمهوری ارمنستان که در ساختمان وزارت نیرو برگزار شد، با اشاره به روابط ممتاز دو کشور، افزود: دولت سیزدهم بر توسعه روابط با کشورهای همسایه تاکید داشته و بر همین اساس نیز این روابط هر روز رو به افزایش است.

وی با معرفی توانمندی کشور، بر لزوم آماده‌سازی شرایط برای دیدار رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر ارمنستان تاکید کرد.

وزیر نیرو همچنین با معرفی توانمندی شرکت‌های فعال ایرانی در بخش خدمات فنی و مهندسی و گستره فعالیت این شرکت‌ها در اقصی نقاط جهان و همچنین ساخت و تعمیرات نیروگاهی، احداث نیروگاه‌های برق‌آبی و دیگر موارد، پیشنهاد کرد گردهمایی‌های دوسویه‌ای جهت معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های همکاری دو کشور با حضور فعالان اقتصادی دو کشور برگزار و زمینه همکاری فعالان اقتصادی بیش از پیش فراهم شود.

در ادامه دو طرف بر توسعه روابط حوزه انرژی و رفع موانع برای زمینه‌سازی افزایش تعامل‌ها تأکید کردند.

همچنین در این جلسه بر هماهنگی برگزاری هفدهمین اجلاس همکاری‌های مشترک ایران و ارمنستان در تاریخ ٢٠ تا ٢٣ اردیبهشت به میزبانی طرف ارمنی تاکید کرده و این اجلاس را برای توسعه ارتباطات دو کشور در چارچوب انرژی، مهم عنوان کردند.

در ادامه نیز "آرتاشس تومانیان"، مشاور نخست وزیر جمهوری ارمنستان ضمن بررسی موضوع‌های مهم همکاری دوجانبه، در خصوص تصمیم‌های سازنده به منظور توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی و همچنین بخش انرژی با رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور گفت‌وگو کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز