تشییع پیکر مادر "فاتح خرمشهر" شهیدان قجه ای با حضور امت شهید پرور و جمعی از مسئولین شهرستان لنجان و منطقه با احترام ویژه ای از گلستان شهدای این شهرستان تشییع و در قطعه ایثارگران بهشت زهرا(س) در جوار حق آرام گرفت.

به گزارش مرور نیوز، مادر ارزشمند شهیدان، سردار حسین و حسن قجه ای، از نماد های صبر و استقامت روز های حماسه و ایثار بود که با تربیت صحیح فرزندان، الگویی شایسته از فرهنگ و ایثار و شجاعت را برای نسل حاضر و نسل های آینده، نهادینه نمود.

 مدیریت، کارکنان و جامعه ایثارگری ذوب آهن اصفهان نیز ضمن گرامیداشت رحلت این بانوی مکرمه، با ارسال پیام و حضور در مراسم تشییع و خاکسپاری، با آرمان‌های شهدای گرانقدر تجدید میثاق نمودند.

نگاهی کوتاه به زندگی الگوی شجاعت و ایثار، فاتح خرمشهر، سردار شهید حسین قجه ای:

در صبح عاشورای سال۱۳۳۷ در زرین شهر اصفهان بدنیا آمد . از کودکی علاقه زیادی به ورزش کشتی داشت و به عنوان قهرمان اول شهرستان و استان اصفهان برای چند سال متوالی معرفی گشت و به مسابقات انتخابی تیم ملی راه یافت. سال ۱۳۵۳ وارد فعالیت‌های سیاسی شد. سال ۱۳۵۶ به قم مهاجرت کرد و توسط مأموران ساواک دستگیر شد. چند مرتبه نیز به منظور فعالیت‌های سیاسی به شیراز و قم سفر کرد.با پیروزی انقلاب به استخدام کمیته درآمد، چندی بعد به همراه دوستانش سپاه پاسداران زرین‌شهر را بنیان نهاد و خود نیز سبزپوش این نهاد مقدس گردید. شهید قجه‌ای سپس به عنوان مسؤول یک گروه به سنندج رفت و چهارماه در این شهر خالصانه خدمت کرد. پس از بازگشت به زادگاهش مسئولیت عملیات سپاه پاسداران زرین شهر را به او سپردند.

برای مدتی نیز مسؤولیت توپخانه سپاه مریوان و دزلی را پذیرفت. هنوز مدتی نگذشته بود که به عنوان مسؤول عملیات سپاه مریوان و دزلی معرفی گردید. حسین ماهها با ضدانقلاب جنگید و در عملیات محمد رسول الله (ص) با سمت فرمانده عملیات حاضر شد.

بعد از شرکت در عملیات فتح‌ المبین با سمت فرمانده گردان سلمان فارسی لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) در عملیات بیت‌المقدس شرکت کرد و سرانجام در جاده اهواز – خرمشهر در تاریخ ۱۳۶۱/۲/۱۶ پس از مقاومتی بی نظیر در سن ۲۴ سالگی شربت شهادت را نوشید و بر اثر اصابت گلوله به سرش مظلومانه به دیدار حق شتافت.

یادش  گرامی و راهش پر رهرو باد.

مادر

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز