مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی ذوب آهن اصفهان با اشاره به ویژگی های شخصیتی منحصر به فرد امام (ره) تصریح کرد: ایشان فردی جامع الاطراف، فقیه، فیلسوف و سیاستمدار بود.

به گزارش مرور نیوز، مراسم گرامیداشت سی و سومین سالگرد ارتحال ملکوتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و همچنین بزرگداشت یاد و خاطره شهدای حماسه ۱۵ خرداد۱۳۴۲ سرآغاز شکل گیری انقلاب اسلامی ایران، چهار شنبه ۱۱ خرداد ماه در تالار آهن ذوب آهن اصفهان برگزار شد. در این مراسم انقلابی و معنوی که همزمان با سالروز ولادت فرخنده حضرت فاطمه معصومه(ع) و با حضور جمعی از مدیران،کارکنان و بسیجیان شرکت برگزار گردید ،آیت ا... حبیب ا... رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت با اشاره به فضایل حضرت معصومه(س) و مقام شفاعت آن بانوی بزرگوار در دنیا و آخرت برای مسلمانان و شیعیان به تشریح حوادث تاریخی مرتبط با قیام  مردمی ۱۵  خرداد و سرآغاز مبارزات امام خمینی(ره) علیه رژیم ستم شاهی پرداخت وگفت: امام(ره) با ویژگی ها و روحیات  بارز خود از همان آغاز جوانی با استفاده از آیات الهی و انتشار کتاب کشف الاسرار به روشنگری و مبارزه علیه رژیم شاه پرداخت و از سال ۱۳۴۲ با سخنرانی های کوبنده در مدرسه فیضیه قم و فراخوانی علمای بلاد و دعوت از اقشار گوناگون برای اتحاد و مبارزه علیه طاغوت، اساس رژیم پهلوی را به لرزه انداخت. 

آیت ا... رهبر افزود: حضرت امام ره در ادامه این راه سخت و طولانی سال ها به تبعید رفت، از هیچ مقامی نترسید و حتی در تبعیدگاه نجف فرزند بزرگوار خود آقا مصطفی را نیز از دست داد ولی هرگز کوتاه نیامد و شهادت فرزندش را از الطاف خفیه الهی دانست و در دوران تبعید نیز کتاب فقهی تحریرالوسیله را نوشت و سرانجام با توکل برخدا و اتحاد امت اسلامی که شعار همیشگی اش بود موجبات پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم و نظام جمهوری اسلامی ایران را استقرار بخشید.

مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی ذوب آهن اصفهان با اشاره به ویژگی های شخصیتی منحصر به فرد امام (ره) تصریح کرد: ایشان فردی جامع الاطراف، فقیه، فیلسوف و سیاستمدار بود. همچنین در عین این که شجاع و مبارز بود فردی مهربان و در امور زندگی ساده زیست و منظم و تا آخر عمر مقید به نماز اول وقت بود به طوری که در پاریس در زمان مصاحبه با خبرنگاران با شنیدن صدای اذان جمع خبرنگاران را ترک و به سوی نماز رفت .

در این مراسم معنوی که با ادای احترام به شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سایر شهدا همراه بود، نماهنگی در مورد زندگی امام(ره) و گلچینی از سخنان مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... خامنه ای در مورد شخصیت و آرمان های الهی امام(ره) پخش شد و مداحان اهل بیت(ع) در مدح حضرت حضرت فاطمه معصومه(ع) و در رثای حضرت امام خمینی(ره) به مداحی پرداختند.

شایان ذکر است؛ در این مراسم، توسط حوزه مقاومت شهید تندگویان شرکت جوایز نفرات برتر مسابقه دو و میدانی به آن ها اهدا گردید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز