معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: تاکنون بیش از ۱۰۲ هزار کالا شناسه رهگیری را دریافت کرده اند.

به گزارش مرور نیوز، برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه یک سیما با بیان اینکه مهلت یک هفته‌ای برای درج کد شناسایی روی کالا‌ها به تولیدکنندگان، گفت: از زمان تولید کالا تا عرضه مقداری زمان می‌برد که برای همین ما تاریخ ۱۴ تیرماه را پایان مهلت درج شناسه کالا روی محصولات اعلام کردیم و یک ماه فرصت داده شد (تا ۱۵ مرداد) که با عرضه محصولات در سطح فروشندگان بتوانیم قانون اعلام شده را اجرایی کنیم. البته این قانون از ۴ ماه قبل روی ۵۵ قلم کالا آغاز شده است.

وی گفت: رویکرد ما در جلسات با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا، رویکرد تعاملی، هم افزایی، آموزشی، فرهنگ سازی و حل مشکل است و در مجموع حرکتی جمعی و بین دستگاهی شکل گرفته است. با تولیدکننده‌ها نیز رویکردی علمی و ایجابی داریم و به این دلیل که تعدادی از آن‌ها در صف مرحله شناسه گیری هستند در مکاتبه انجام شده با درخواست آن‌ها برای تمدید یک هفته‌ای موافقت شد.

برادران افزود: تاکنون با همراهی اتحادیه‌ها و مجموعه‌های صنفی و تولیدی بیش از ۱۰۲ هزار کالا دارای شناسه و کد رهگیری شده اند. این کار هم به نفع تولید داخلی و هم به نفع مصرف کننده است.

وی گفت: در جلساتی که با تولید کننده‌ها و برخی اصناف داشتیم بسیاری از آن‌ها از اینکه افرادی هستند که با جعل هولوگرام، کارتن و حتی بیمه، محصولات تقلبی را روانه بازار مصرف می‌کنند متعجب شدند. نظارت‌ها باید به قدری قوی شود که هیچ سوداگری نتواند اهداف خود را دنبال کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز