دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: طی روز‌های گذشته قیمت هر کیلوگرم برنج با کیفیت درجه یک در شمال کشور 120 هزار تومان بود که در روز‌های اخیر کاهش 10 هزار تومانی داشت.

به گزارش مرور نیوز، قاسمعلی حسنی دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: طی روز‌های گذشته قیمت هر کیلوگرم برنج با کیفیت درجه یک در شمال کشور 120 هزار تومان بود که در روز‌های اخیر کاهش 10 هزار تومانی داشت و به نظر می‌رسد شاهد تداوم کاهش قیمت‌ها باشیم.

 حسنی علت کاهش قیمت برنج ایرانی را در روز‌های اخیر نزدیک شدن به برداشت انبوه این محصول در شمال کشور، کاهش تقاضا و رکود بازار دانست و افزود: خرید جدید برنج با کاهش قیمت روبروست.

دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم برنج خارجی برحسب کیفیت در بازار بین 24 تا 38 هزار تومان است، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم برنج هندی بین 26 تا 36 هزار تومان و برنج پاکستانی بین 24 تا 38 هزار تومان است.

حسنی با بیان اینکه سود عمده‌فروشی روی هر کیلوگرم برنج 3 درصد و برای خرده‌فروشی‌ها نهایتاً 12 درصد است، گفت: در بخش عمده‌فروشی برنج درجه یک شمال کشور (ایرانی) با قیمت 113 هزار تومان به فروش می‌رسد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز