وزیر اقتصاد گفت: یکی از اولین گام‌های وزارت اقتصاد این بود که با شفاف کردن صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی، مدیران دولتی را پاسخگو کنیم.

به گزارش مرور نیوز، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارائی در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه (27 مهر) هیات دولت گفت: اموال عمومی مردم دست مدیرانی قرار داشت که در یک حاشیه امین و یک حیاط خلوت تاریک مدیریت می کردند، زیان می‌ساختند و برای خودشان پاداش تعیین می کردند. تلاش کردیم این تاریک خانه را به صورت کاملا شفاف و شیشه ای برای همه مردم باز کنیم.

وی وضعیت شرکت‌های دولتی را اسفناک خواند و گفت: یکی از اولین گام‌های وزارت اقتصاد این بود که با شفاف کردن صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی، مدیران دولتی را پاسخگو کنیم.

خاندوزی با اشاره به نشست شب گذشته کمیسیون اقتصادی دولت اظهار کرد: مصوباتی در زمینه مالیات‌های مستقیم و مالیات بر مجموع درآمد در این کمیسیون به تصویب رسید که پس از تصویب در هیات دولت به مجلس ارسال خواهد شد. هیأت دولت در جلسه امروز با طرح مجلس شورای اسلامی نیز موافقت کرد وزیر اقتصاد را نماینده خود در صحن مجلس مصوب کرد.

وزیر اقتصاد درباره جاماندگان سهام عدالت بیان کرد: این کار تکلیف قانون بودجه ۱۴۰۱ است و دولت هم در این زمینه مصوبه ای داشت و در گام اول برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی، ۱۰میلیون سهام عدالت به ازای هر فرد مصوب و منابع آن‌ مشخص شد و این امر منتظر تأییدیه مجلس است و اگر ایرادی گرفته نشود برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت ۶ دهک اول درآمدی دیگر عنوان کرد: ۶ دهک اول درآمدی که در مصوبه مجلس است با توجه به اینکه تکلیف دولت این است که سهام لازم به سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری به ویژه بازنشستگان را بدهد این حوزه در اولویت پرداخت بدهی‌های دولت است و از این بابت ۹۰ هزار میلیارد باید در اختیار این شرکت‌ها قرار بگیرد.

وزیر اقتصاد در پایان با بیان اینکه پس از حل و فصل مساله بازنشستگان، میزان باقی مانده در اختیار ۶دهک قرار می‌گیرد، گفت: به محض آنکه ۹۰ هزار میلیارد تومان سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی اختصاص یابد، در مورد باقی مانده سهام مصوبه خواهیم داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز