وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حملات متنوع دشمن به زیرساختهای ارتباطی کشور به صورت روزانه دفع می شود، گفت: رعایت اصول پدافندی در توسعه زیرساختهای ارتباطی کشور یک ضرورت است.

به گزارش مرور نیوز، عیسی زارع‌پور در مراسم نکوداشت پدافند غیرعامل، با بیان اینکه پدافند غیرعامل در حوزه فناوری اطلاعات بسیار پررنگ‌تر از سایر حوزه‌ها است، گفت: در این عصر تمام زندگی مردم وابسته به فناوری اطلاعات شده و این نشان می‌دهد که حوزه کاری ما با لحظه به لحظه زندگی مردم در ارتباط است لذا رعایت اصول پدافندی و تأمین امنیت این زیرساختها و اطمینان حاصل کردن از عدم آسیب پذیری آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وزیر ارتباطات با اشاره به ناکامی حملات سایبری متعددی که زیرساختهای کشور انجام می‌شود، گفت: در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ما هر لحظه با حملات دشمن به حوزه‌های زیرساختی و پلتفرم‌های داخلی مواجه هستیم که عموماً با هوشیاری و تدابیر بخشهای ذیربط با ناکامی روبرو می‌شوند.

زارع پور با اشاره به تلاش‌های گسترده دشمن برای از بین بردن اعتماد کاربران به سرمایه‌های داخلی، ادامه داد: دشمن بیشترین توان خود را بر این حوزه متمرکز کرده است و با اقدامات کوری همچون حملات «منع خدمت توزیع‌شده» (DDOS) تا ترور اجتماعی و تخریب پلتفرم‌های ایرانی به دنبال ناکارآمد و ناامن جلوه دادن پلتفرمهای ایرانی است.

وزیر ارتباطات با تاکید بر ضرورت امن سازی و ارائه طرح «پایداری خدمات در شرایط بحران» برای تمام زیرساختهای ارتباطی و خدمات فناورانه مهم کشور، گفت: وزارت ارتباطات با تمام توان برای توسعه اقتصاد دیجیتال و ارائه خدمات با کیفیت و امن، پشت سر جوانان نخبه کشور و شرکت‌های دانش بنیان ایستاده است و از تمام ظرفیت‌های خود برای حفظ حقوق پلتفرمهای ایرانی و کاربران آنها استفاده خواهد کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز