شرکت پتروشیمی ارومیه روز دوشنبه دوم آبان ماه ۱۴۰۱ پذیرایی سلمان امیری و حسین کلانتری بود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی ارومیه، سلمان امیری مدیر روابط عمومی و همچنین حسین کلانتری مشاور مدیرعامل گروه سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس روز دوشنبه مورخ دوم آبان ماه ۱۴۰۱ از مجموعه پتروشیمی ارومیه دیدار کرد.

در ابتدا سلمان امیری در نشستی صمیمی با اصحاب رسانه ضمن خوشامدگویی و تشکر بابت حضور در این نشست، اظهار داشت در جهان امروز خبرنگاری و درکل کار با رسانه و خبر از مهمترین و سخت ترین کارهای حال وحاضر است که باید با دید ویژه ای به این قشر زحمت کش نگاه کرد.

وی افزود در این خصوص گروه سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس با همکاری مجتمع پتروشیمی ارومیه آماده است که انواع دوره های آموزشی مورد نیاز را برگزار نموده تا در جهت پیشرفت و بروزرسانی اقدامات شایسته به مرحطه ظهور برسد.

در ادامه پژمان اسدی مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه با حضور در این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ و آماری از روند فعالیت این مجتمع از ابتداری سال جاری رو بیان نمود.

اسدی با بیان اینکه پتروشیمی ارومیه بزرگترین تولید کننده کود سولفات آمونیوم در کشور است، گفت: امسال ۳ شرکت بزرگ دیگر در کشور نیز اقدام به تولید این محصول کرده اند که در این بین پتروشیمی ارومیه برنده چنیدن قرارداد فروش شده است.

او اظهار کرد: کود سولفات آمونیوم یکی از بهترین کودهای شیمیایی بر پایه یون سولفات بوده که برای مناطقی با خاک قلیایی بسیار مناسب است، این کود علاوه بر اینکه میزان قلیائیت خاک را کم می‌کند، با وارد کردن ازت باعث افزایش رشد گیاهان می‌شود.

وی اضافه کرد: به عبارت دیگر این کود همه مزایای کودهایی نظیر اوره را دارد، ولی مشکلاتی که کود اوره در خاک ایجاد کرده و قلیائیت خاک را افزایش و خاک را مسموم می‌کند را ندارد و بر عکس با کاهش قلیائی خاک باعث افزایش جذب دیگر عناصر موجود در خاک از طریق ریشه گیاهان می‌شود.

گفتنی است مجموعه پتروشیمی ارومیه با تولید ۶ محصول که سه مورد آن از انواع کود کشاورزی می باشد، سهم بزرگی در تولید این محصولات باارزش در کشور را به خود اختصاص داده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز