طبق اعلام اتاق اصناف ایران، فروش فوق‌العاده صنوف ویژه ایام شب یلدا از ۲۶ آذر تا ۵ دی ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فروش فوق‌العاده اصناف ویژه شب یلدا را با محوریت اتاق‌های اصناف سراسر کشور و اتحادیه‌های صنفی آجیل و خشکبار، قنادان، میوه و تره بار، گل و سایر اتحادیه‌های مرتبط در سراسر کشور برگزار می‌کند.

در این اطلاعیه آمده که با توجه به به نزدیکی شب یلدا و به منظور تکریم مردم و تأمین آرامش و ثبات بازار و همچنین حمایت از اصناف در این برهه از شرایط اقتصادی ناشی از رکود و تورم، فروش فوق‌العاده صنوف ویژه ایام شب یلدا برگزار می‌شود.

مردم می‌توانند برای خرید و استفاده از مزایای این فروش فوق‌العاده و تخفیف‌ها از آن دسته واحدهای صنفی که پوستر «فروش فوق‌العاده صنوف ویژه ایام شب یلدا» را نصب کرده‌اند، خرید کنند.

بر اساس این گزارش، از آنجایی که این جشنواره با محوریت اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی منتخب سراسر کشور برگزار می‌شود، اتاق اصناف ایران با انتشار شیوه‌نامه‌ای از تشکل‌های صنفی خواسته است نسبت به اجرای شیوه‌نامه یاد شده، اقدام کنند.

این طرح با واگذاری مسئولیت‌های اجرایی به صورت اتحادیه محور طراحی شده و از اتحادیه مرتبط انتظار می‌رود همراهی و هدایت و نظارت کافی را بر اجرای بهینه این طرح معمول دارند.

همچنین واحدهای صنفی متقاضی مشارکت در این فروش فوق العاده باید برای دریافت مجوز مشارکت به اتحادیه صادرکننده پروانه کسب خود مراجعه کنند.