وزیر نیرو گفت: عزم دولت سیزدهم برای رفع مشکل آب در کشور جزم است و در این راستا از شیوه‌های مختلف نظیر انتقال آب استفاده می کند.

به گزارش مرور نیوز، علی اکبر محرابیان،  در حاشیه افتتاح پروژه های آب و برق در میبد با اشاره به اینکه در حوزه برق ۱۱ پروژه شامل چندین پست ۶۳، خازن گذاری، پست ۲۳۰ و شبکه برق استان به بهره برداری رسید، اظهار کرد: در حوزه آب پنج پروژه مهم با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین پروژه های آب مربوط به خط پشتیبان آب شرب یزد بود که خطی با اهمیت است و یکی از ویژگی های این خط این بود که باید در ۲۴ ماه به بهره برداری می رسید اما در مدت چهار ماه تکمیل شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه دو باب مخزن ۲۰ هزار مترمعبی که امکان پایدارسازی آب شرب شهر یزد را به مدت هفت ساعت فراهم می کند، یکی دیگر از پروژه های آب بود که در یزد به بهره برداری رسید، تصریح کرد: سیستم بازچرخابی فاضلاب که امکان بازچرخابی برای آب صنعت را فراهم می کند و همچنین سیستم فاضلاب میبد نیز به بهره برداری رسید.

محرابیان با اشاره به آغاز به کار خط انتقال آب دریا به استان های فلات مرکزی ابراز کرد: دولت سیزدهم پروژه های مهمی برای حل مشکلات آبی استان های مختلف دارد که یکی از آنها آغاز خط انتقال آب از دریای عمان است.