همزمان با کاهش نرخ دلار، قیمت آیفون ۱۳ نسخه پایه ظرف یک هفته حدود چهار میلیون کاهش پیدا کرد.

به گزارش مرورنیوز، قیمت موبایل با عقب‌نشینی اخیر دلار، پایین آمده و نسبت به هفته قبل شاهد افت تقریبا ۱۰ درصدی قیمت گوشی‌های اپل هستیم. معمولا در بازار موبایل، قیمت آیفون یکجور ملاک برای تعیین قیمت گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و سایر برندهاست و با پایین آمدن قیمت گوشی‌های اپل، حالا فروشنده‌های موبایل رضایت دادند و نسبت به هفته قبل گوشی‌های اقتصادی را با افت قیمت یکی، دو میلیونی می‌فروشند. وضعیت بازار موبایل الان به چه شکلی است که اغلب مدل‌های محبوب با بهترین قیمت درقیاس با هفته‌های اخیر فروخته می‌شوند.

کف قیمت آیفون ۱۳ نسخه پایه در یک هفته گذشته حدود چهار میلیون تومان پایین آمده است. آن‌هایی که اوایل هفته قبل به قصد خرید آیفون ۱۳ نسخه ۱۲۸ گیگ راهی بازار شدند، احتمالا حدود ۵۰ میلیون تومان برای این گوشی دست به جیب شدند، اما امروز یکشنبه ۱۴ اسفند قیمت آیفون ۱۳ با ۱۲۸ گیگ فضای ذخیره‌سازی به ۴۶ میلیون تومان رسیده است. آیفون SE مدل ۲۰۲۲ یکی از ارزان‌ترین گوشی‌های اپل در بازار موبایل خودمان به‌حساب می‌آید و امروز در ویترین موبایل‌فروشی‌ها، روی برچسب قیمت آن عدد ۲۵ میلیون تومان را می‌بینیم که همین عدد نسبت به یکشنبه هفته قبل نزدیک سه میلیون تومان کمتر است. پایین آمدن قیمت گوشی‌های اپل باعث شده فروشنده‌های موبایل سایر گوشی‌های بازار را با قیمت کمتری نسبت به هفته قبل بفروشند.

گوشی گلکسی A۱۳ سامسونگ را یکی از محبوب‌ترین مدل‌های اقتصادی در بازار می‌دانیم که هفته قبل درکمال ناباوری ارزان‌ترین نسخه آن را هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌فروختند. حالا امروز یکشنبه ۱۴ اسفند قیمت گوشی گلکسی A۱۳ سامسونگ با ۶۴ گیگ فضای ذخیره‌سازی به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. گلکسی A۷۳ سامسونگ یکی از بهترین میان‌رده‌های بازار است که توانسته جانشین خوبی برای گوشی‌های A۷۲ و A۷۱ باشد. در فروشگاه‌های اینترنتی معروف قیمت گوشی A۷۳ نسخه ۲۵۶ گیگ، امروز ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود و هفته قبل همین مدل را بین ۲۰ تا ۲۱ میلیون تومان می‌فروختند.

قیمت گلکسی S۲۱ FE نسبت به هفته قبل تقریبا ۳۰ درصد ریخته و این اتفاق خبر خوبی است برای کسانی که این مدل را زیرنظر داشتند. چون قیمت گلکسی S۲۱ FE نسخه ۲۵۶ گیگ در این مدت از ۲۵ میلیون تومان به ۱۹ میلیون تومان رسیده است. گلکسی S۲۳ Ultra به‌عنوان جدیدترین پرچمدار سامسونگ الان حداقل ۶۶ میلیون تومان فروخته می‌شود، اما بدنیست بدانید نوبرانه کره‌ای‌ها را هفته قبل در بازار موبایل ۷۱ میلیون تومان می‌فروختند.

ردمی نوت ۱۱ یکی از مدل‌های اقتصادی شیائومی است و آنطور که فروشنده‌های موبایل به فرارو می‌گویند، باید آن را محبوب‌ترین گوشی چینی بدانیم. مدلی که نسخه ۱۲۸ گیگ آن را فروشنده‌های موبایل هفته قبل هشت میلیون تومان می‌فروختند و حالا شاهد کاهش یک میلیون تومانی قیمت ردمی نوت ۱۱ نسخه ۴G هستیم. ردمی ۹A جزو ارزان‌ترین گوشی‌های هوشمند بازار است و الان می‌شود با چهار میلیون تومان سراغ خرید نسخه ۳۲ گیگابایت آن برویم. یعنی یک میلیون کمتر از هفته قبل. پوکو X۴ پرو جزو بهترین میان‌رده‌های بازار است و خیلی‌ها آن را یک رقیب گردن‌کلفت برای امثال A۵۳ و A۷۳ سامسونگ می‌دانند. مدلی که برخلاف اغلب گوشی‌های پرفروش بازار موبایل در یک هفته قبل نسبت به کاهش قیمت مقاومت نشان داده و فروشنده‌های موبایل نسخه ۲۵۶ گیگ آن را بدون تغییر قیمت، حدود ۱۴ میلیون تومان فروختند. تا بحث گوشی‌های شیائومی تمام نشده این را هم اضافه کنیم که قیمت می ۱۱ اولترا به‌عنوان یکی از گران‌ترین مدل‌های این برند در یک هفته قبلی دو میلیون تومان پایین آمده است. نسخه ۵۱۲ گیگ می ۱۱ اولترا که الان ۳۸ میلیون تومان فروخته می‌شود، هفته قبل نزدیک ۴۰ میلیون تومان فروخته می‌شد.