​امروز فعالان بازار سهام بار دیگر شاهد رشد فزاینده قیمت‌ها بودند؛ به طوری که نماگر اصلی بازار بار دیگر توانست چند بار کانال شکنی کند و تراز جدید ۲۱۴ هزار واحدی را تجربه کند.

به گزارش مرور نیوز، از ابتدای سال جاری قیمت سهم‌ها در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران روند صعودی را طی کرده و به همین دلیل شاخص کل بورس و همچنین آیفکس بارها کانال شکنی کردند و رکورد جدیدی را به ثبت رساندند.

در بازار سراسر سبز امروز اکثریت قریب به اتفاق سهم‌ها با روند رو به رشد در قیمت‌ها مواجه شدند و فولاد مبارکه اصفهان به تنهایی توانست ۵۸۳ واحد تأثیر مثبت روی شاخص بگذارد.

در بسیاری از سهم‌های شاخص‌ساز بازار امروز شاهد صف‌های خرید بودیم. سهم‌های بزرگ فلزی، معدنی، پتروشیمی و پالایشی در صدر تأثیرگذاران بر شاخص بودند و صف‌های پایداری در شرکت‌های این گروه‌ها تشکیل شد.

امروز تنها تعدادی از بانکی‌ها و معدود نمادهای دیگر در افت بازار تأثیرگذار بودند. حتی خودرویی‌ها نیز امروز با روند رشد قیمت مواجه شدند و عمدتاً به رشد شاخص کل کمک کردند.

در گروه فلزات اساسی تعدادی از سهم‌ها از مرز چهار درصد رشد عبور کردند و به نزدیکی پنج درصد رشد رسیدند. در گروه استخراج کانه‌های فلزی نیز روند قیمت‌ها افزایشی بود و صف‌های خرید در این گروه نیز مشاهده می‌شد.

در گروه محصولات شیمیایی هم با صف‌های خرید و رشد بیشتر سهم‌ها مواجه بودیم. همچنین در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای نیز اکثر سهم‌ها بیش از چهار درصد رشد قیمت را تجربه کردند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱,۹۶۲ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار به ۷.۴ میلیارد سهم رسید. همچنین تعداد معاملات بورس عدد ۷۹۲ هزار و ۳۰۹ نوبت را رد کرد.

شاخص کل فرابورس نیز با ۴۵ واحد افزایش رقم ۲۶۱۳ واحدی را تجربه کرد و حجم معاملات این بازار به رقم ۱.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید. ارزش معاملات فرابورس نیز عدد ۶۲۷ میلیارد تومان را تجربه کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز