منوچین گفت: فکر می‌کنم هر دو طرف تمایل زیادی به حرکت رو به جلو دارند. کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول نیز نسبت به حصول توافق تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان ابراز امیدواری کرده است و بر بازارهای بورس تاثیر گذاشت .

به گزارش مرور نیوز، در معاملات امروز بورس‌های آسیایی ، اخبار مثبت مذاکرات تجاری و رکوردشکنی جدید بورس وال استریت باعث شد تا روزی موفق برای شاخص‌ها رقم بخورد به گونه‌ای که شاخص هانگ سنگ بورس هنگ کنگ با جهش ۱.۳ درصدی در سطح ۲۹ هزار و ۸۹۲.۸۱ واحدی بسته شد. بورس سنگاپور نیز با جهش مشابه به کار خود در روز سه شنبه پایان داد.

در روزی که بورس توکیو به دلیل تعطیلات هفتگی به مناسبت تاج گذاری امپراطور جدید بسته بود، شاخص شانگهای کامپوزیت  بورس چین ۰.۸ درصد عقب نشست و در سطح ۳۰۶۲.۵۰ واحد بسته شد. شاخص‌های بورسی در کره جنوبی، استرالیا و نیوزلند نیز در مقایسه با روز قبل بین ۰۵ تا ۱ درصد افزایش یافتند.

در بورس‌های اروپایی ، هر چند که روند صعودی به اندازه بورس‌های آسیایی و آمریکایی نبود اما این روند کاملاً محسوس بود به گونه‌ای که شاخص " ایبکس ۳۵" بورس مادرید ۰.۱ درصد، شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن ۰.۲ درصد، شاخص " دکس ۳۰" بورس فرانکفورت ۰.۱ درصد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس ۰.۲ درصد افزایش یافتند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز