محمود حجتی گفت : با کد محصولات و بارکدی که وجود دارد، همه اطلاعات از ابتدای تولید تا زمان عرضه به بازار را می‌توان رؤیت کرد، بنابراین در خرید این محصولات هم با اختیارات و آزادی بیشتری عمل کرد.

به گزارش مرور نیوز، وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه رونمایی از سامانه  صدور حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی  اظهار کرد: با این سامانه غذای مصرفی مردم را شناسنامه دار می شود و در صورتی که روند شناسنامه دار کردن برای آن محصول طی شده باشد می تواند کد استاندارد دریافت کنند.

وی افزود: این کار بزرگی است که در کشور انجام شده است؛ شناسنامه دار کردن و دریافت کد استاندارد برای محصولات کشاورزی  به افزایش صادرات آنها نیز کمک میکند زیرا این روال در پرتوکول های منعقد شده میان کشورها مورد تایید است.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد :  با کد محصولات و بارکدی که وجود دارد، همه اطلاعات از ابتدای تولید تا زمان عرضه به بازار را می‌توان رؤیت کرد، بنابراین در خرید این محصولات هم با اختیارات و آزادی بیشتری عمل کرد.

وی تصریح کرد:برای راه‌اندازی این سامانه با سازمان استاندارد و وزارت بهداشت همکاری شده است و با این سامانه از ظرفیت‌های الکترونیکی در راستای بهبود وضعیت کشاورزی استفاده خواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز