شاخص هانگ سنگ با ۰.۸ درصد افزایش به ۲۹ هزار و ۴۳۵.۶۹ واحد و شاخص شانگهای کامپوزیت با ۰.۸ درصد افزایش به ۲۹۳۱.۱۳ واحد افزایش یافت.

به گزارش مرور نیوز، علاوه بر بورس‌های چین، بسیاری از شاخص‌های مهم بورسی دیگر نقاط هم صعودی بودند به گونه‌ای که شاخص بورس سنگاپور ۰.۳ درصد و شاخص‌های بورسی در اندونزی و تایوان ۰.۷ درصد به نسبت روز قبل بالاتر رفتند. شاخص‌های بورسی در فیلیپین و نیوزلند نیز با افزایش بسته شدند.

در روزی که بورس لندن به دلیل تعطیلات عمومی بسته بود، شاخص داوجونز  بورس وال استریت با ۰.۳ درصد کاهش به محدوده ۲۶ هزار و ۴۳۸.۴۸ واحدی عقب نشست. شاخص "نیک کی ۲۲۵" نیز مهم‌ترین شاخص بورسی نزولی در بین همتایان آسیایی خود بود و با کاهش ۰.۸ درصدی و ایستادن در سطح ۲۲ هزار و ۸۷.۳۷ واحد به کار خود خاتمه داد.

جفری هیلی، کارشناس بازار در مؤسسه "اواندا" گفت: از رئیس جمهور آمریکا چه می‌خواهید؟ او هیچ گاه در کارزار انتخاباتی نیز متعهد به قابل پیش بینی بودن نبود و این یکی از خصوصیت‌های وی در مذاکرات است. چینی‌ها تازه این نکته را فهمیده‌اند و این شاید دلیلی باشد که آنها هنوز می‌خواهند هیأت کاملی را برای مذاکرات به واشنگتن بفرستند.

از طرف دیگر در معاملات طلای سیاه، هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با ۲ سنت کاهش به ۶۲.۲۳ دلار رسید. نفت خام برنت نیز در شرایطی معامله شد که بهای آن با ۱۲ سنت کاهش در مقایسه با روز قبل به ۷۱.۱۲ دلار در هر بشکه رسید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز