ارزش اوراق قرضه دولتی آلمان در پایین‌ترین سطح خود و اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین سطح ۲۰ ماه اخیر رسیدند.

به گزارش مرور نیوز، مدیر مؤسسه ابردین استاندارد اینوستمنت گفت: وقتی فکر می‌کردیم که تنش عمده تجاری آمریکا با چین است و شاید هم با اروپا، کسی فکرش را نمی‌کرد که ممکن است یک تنش دیگر با مکزیک نیز به وجود آید و این مساله باعث شده که معامله گران نگران شوند که گزینه بعدی ترامپ کدام کشور خواهد بود.

در همین راستا شاخص ام اس سی آی  بورس‌های جهان در آخرین روز از معاملات هفتگی با زیان ۰.۷۶ درصدی بسته شد. در آمریکا شاخص داو جونز اینداستریال اوریج با ریزش ۱.۴۱ درصدی به ۲۴ هزار و ۸۱۵.۰۴ واحد رسید، شاخص "اس اند پی ۵۰۰" ۱.۳۲ درصد ریزش کرد و در سطح ۲۷۵۲.۰۶ واحدی بسته شد و شاخص "نزدک کامپوزیت" با ریزش ۱.۵۱ درصدی به ۷۴۵۳.۱۵ واحد عقب‌نشینی کرد.

در اروپا نیز اوضاع از این بهتر نبود، شاخص استوکس ۶۰۰  که دربردارنده نماد ۶۰۰ شرکت بزرگ بورسی اروپایی است ۰.۸۱ درصد کاهش یافت. نماد شرکت فولکس واگن و فیات کرایسلر که هر دو حضور پررنگی در بازارهای مکزیک دارند به ترتیب ۳.۶ درصد و پنج درصد سقوط کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز