اگر قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور های خارجی را دارید، باید مهارت های زبانتان را ارزیابی کنید و یکی از آزمون های سنجش این مهارت ها، دولینگو می باشد که امروزه بسیار سر زبان ها قرار گرفته

به گزارش مرور نیوز ، ممکن است راجع به آزمون های معتبر مثل آیلتس و تافل شنیده باشید و یا مدرک این آزمون ها را دریافت کرده اید اما بهتر است در ارتباط با آزمون دولینگو هم اطلاعاتی را کسب کنید. اگر قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور های خارجی را دارید، باید مهارت های زبانتان را ارزیابی کنید و یکی از آزمون های سنجش این مهارت ها، دولینگو می باشد که امروزه بسیار سر زبان ها قرار گرفته و شرکت کنندگان زیادی دارد. علاوه بر آن آزمون آیلتس هم مهارت های زبان آموز را می سنجند و در نتیجه متوجه می شویم که زبان آموز در سطح پیشرفته است یا مبتدی!

 در ادامه با ویژگی های دو آزمون آیلتس و دولینگو بیشتر آشنا می شویم.

 

زبان

تفاوت آزمون دولینگو با آیلتس

یکی از تفاوت های آزمون دولینگو و آیلتس این است که دولینگو به صورت آنلاین برگزار می شود ولی برای شرکت در آیلتس باید حضوری به محل برگزاری امتحان بروید. همچنین زمان آزمون دولینگو کمتر از آیلتس می باشد. 

آزمون دولینگو مثل آیلتس مرجع ثابتی برای مطالعه ندارد. تنها راه برای آمادگی در آزمون دولینگو این است که زبان عمومی را بهتر کنیم. مؤسسه زبان گات یکی از بهترین مراکز یادگیری زبان انگلیسی می باشد. زبان آموزان می توانند به راحتی به یادگیری بپردازند و مهارت هایشان را تقویت کنند.

آزمون دولینگو به صورت آنلاین برگزار می شود که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی مهارت های شنیداری (listening)، خواندنی(reading)، صحبت کردن (speaking) و نوشتاری (writing) ارزیابی می شود. البته ترفند های بکار گرفته شده در آزمون دولینگو با آیلتس متفاوت است. 

 

در این آزمون هر سؤال بعد از سؤالی دیگر مطرح می شود و این به دلیل استفاده از تکنولوژی در طراحی پرسش ها می باشد. علاوه بر آن، سؤالات از سطح آسان به سخت ارائه می شوند و به این صورت است که اگر داوطلب سؤال را به درستی پاسخ دهد، پرسش بعدی سخت تر می باشد و اگر پاسخ آن نادرست باشد پرسش بعدی آسان تر است. 

زبان 1

آزمون دولینگو ساده تر است یا آیلتس

هر کدام از آزمون های دولینگو و آیلتس سختی های خودشان را دارند و طبق استاندارد هایی طراحی شده اند. ولی آزمون دولینگو چون به صورت آنلاین برگزار می شود و هزینه ی کمتری دارد، استرس داوطلبان برای شرکت در آن کمتر است و در نتیجه زبان آموزان راحت تر با آن ارتباط برقرار می کنند.

 

آزمون دولینگو بهتر است یا آیلتس

 به طور کلی نمی توان گفت کدام آزمون بهتر است. هر آزمونی فواید و معایبی دارد. با توجه به تفاوت های آزمون دولینگو و تافل می توانید هر کدام که مدرکشان کارآمد تر است را انتخاب کنید. در واقع باید ویژگی های دانشگاه مقصد و یا شرکت مدنظر را بشناسید و طبق آن مدرک را ارائه دهید.

 

زبان 2

مقایسه هزینه آزمون دولینگو با آیلتس

 هزینه آزمون دولینگو ۴۹ دلار است و در مقایسه با آزمون آیلتس که ۲۰۰ دلار می باشد بسیار مناسب تر است. (هزینه ها فعلی می باشد و امکان بالا و پایین رفتن آن ها وجود دارد)

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز