اگر علاقمند هستید در رابطه با طراحی وب‌سازان و اجزای آن اطلاعات جامع و کاملی در اختیار داشته باشید، می‌توانید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید. در این مقاله به لازمه‌های ضروری برای طراحی وب‌سایت می‌پردازیم.

به گزارش مرور نیوز ، شروع یک پروژه جدید برای طراحی وب‌سایت می‌تواند یک کار دلهره آور و ترسناک باشد. یک وب‌سایت، جزئیات بسیار زیادی دارد که به راحتی می‌توان برخی از آن‌ها را نادیده گرفت و در طراحی به کار نبرد؛ اما دقت بسیار بر طراحی اجزای یک وب‌سایت می‌تواند در جذب کاربر به شما کمک کند. اگر علاقمند هستید در رابطه با طراحی وب‌سازان و اجزای آن اطلاعات جامع و کاملی در اختیار داشته باشید، می‌توانید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید. در این مقاله به لازمه‌های ضروری برای طراحی وب‌سایت می‌پردازیم.

طراحی تمیز، حرفه‌ای و برند محور

بازدیدکنندگان سایت شما در عرض چند ثانیه درباره کسب‌وکار شما نظر خواهند داد. سایت شما باید تمیز، حرفه‌ای و نشان‌دهنده برند/تصویر شرکت شما باشد. پیمایش در صفحه وب باید مستقیم و عمودی انجام شود. این ویژگی از طراحی می‌تواند به بازدیدکنندگان کمک کند تا با یک یا 2 کلیک، اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند؛ در واقع آنچه کسب‌وکار شما انجام می‌دهد باید به راحتی در عرض چند ثانیه قابل تشخیص باشد. برای اینکه وب‌سایت حرفه‌ای طراحی کنید، باید رعایت یکسری از نکات مربوط به طراحی سایت را در دستور کار خود قرار دهید؛ این نکات به شرح زیر است:

رنگ‌ها

سعی کنید بیشتر از 5 رنگ در محتوای خود استفاده نکنید. هر چه میزان رنگ به‌کار رفته در محتواها، نوشته‌ها، دیزاین و ... سایت کمتر باشد، جذابیت صفحه بیشتر به نمایش گذاشته می‌شود.

تایپ‌فیس‌ها

فونتی را که انتخاب می‌کنید باید بسیار خوانا باشد. رنگ متن و کلمات محتوا را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که با رنگ پس‌زمینه تضاد داشته باشد. یک توصیه رایج این است که از حداکثر سه تایپ فیس مختلف در حداکثر سه اندازه متفاوت استفاده کنید.

گرافیک

از گرافیک‌ها معمولا در جهت انتقال پیام به کاربر استفاده می‌کنند. سعی کنید در بخش گرافیک وب‌سایت بهتر است در حد تعادل از تایپوگرافی، محتواهای بصری و ... استفاده کنید.

نوشتن محتواهایی متناسب با نیاز کاربر

همانقدر که دیزاین خوب در طراحی، اهمیت بسیار بالایی دارد، نوع محتوا، شکل درج محتوا، جملات استفاده شده در مقاله و ... نیز بسیار مهم است. محتواها باید به‌گونه‌ای نوشته شوند که مستقیماً با مخاطبان هدف شما صحبت و نیاز آن‌ها را برطرف کند.

ارائه مطالب آموزشی برای مخاطب

قرار دادن صفحه «درباره ما»، «تماس با ما»، «اخبار و رویدادها» و... در وب‌سایت شما بسیار مهم است؛ در واقع، اگر این نوع اطلاعات در سایت شما وجود نداشته باشد، ممکن است بازدیدکنندگان و مخاطبان، سایت شما را مرجعی برای رفع نیازهایشان ندانند.

یکی از اهداف اصلی وب‌سایت شما باید آموزش به مخاطبان باشد. مخاطبان می‌خواهند تصمیمی آگاهانه بگیرند و در مورد گزینه‌های خود و اینکه چگونه محصولات یا خدمات شما راه‌حل‌هایی برای مشکلات آن‌ها ارائه می‌دهد، بدانند. محتوای وب‌سایت شما با تمرکز بر آموزش بازدیدکنندگان باعث می‌شود که ذهنیت‌شان از کسب‌وکار شما و چیزهایی که در محتواها به آن‌ها القا می‌شود را راحت‌تر تغییر دهند.

از جمله موارد آموزشی که می‌توان در اختیار مخاطبان قرار داد عبارت‌اند از:

 • کتاب‌های الکترونیکی: امکان برطرف کردن مشکلات در بازار هدف
 • ویدئوها یا Vodcasts: نحوه اطلاعات، روند مصاحبه‌ها و مطالعات موردی
 • مصاحبه‌های پادکست: پخش هفتگی
 • وبلاگ پست: پست‌های معمولی با اطلاعات مفید و مرتبط
 • مطالعات موردی: به نمایش گذاشتن مشتریان (اینکه چگونه محصولات یا خدمات شما به آن‌ها کمک کرده است.)
 • مقالات ماهانه خبرنامه ایمیل: نحوه ارائه اطلاعات

بهینه کردن صفحات وب‌سایت برای جستجوی بهتر

هنگام جستجوی محصولات یا خدمات، مشتریان از موتورهای جستجو برای حل مشکلات خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل، هر صفحه از وب‌سایت شما باید به‌گونه‌ای بهینه‌سازی و تنظیم شود که موتورهای جستجو به راحتی بتوانند اطلاعات را دریافت کنند. برای بهینه کردن صفحه وب‌سایت بهتر است نکات مواردی زیر را در صفحه وب خود استفاده کنید؛ این نکات عبارت‌اند از:

 • عنوان صفحه با کلمات کلیدی برتر شما
 • محتوای غنی از کلمات کلیدی
 • تیترهای جذاب و غنی از کلمات کلیدی
 • استفاده از آلت تصاویر
 • URLهای دارای کلمات کلیدی برای پیوندهای متنی

زمان بارگذاری کوتاه

هنگام جستجوی آنلاین در مرورگرها، هیچ چیز بیشتر از زمان بارگذاری کند، بازدیدکنندگان را آزار نمی‌دهد. آزمایش قبل از زمان وب‌سایت به شما کمک می‌کند تا مشکلات زمان بارگذاری را مشخص کنید و این موارد می‌تواند قبل از انتشار رسمی سایت شما برطرف شود.

برای افزایش حفظ مشتری و ارائه یک تجربه کاربری مثبت، پس از راه‌اندازی وب‌سایت خود، به صورت دوره‌ای زمان بارگذاری آن را ارزیابی کنید. زمان‌های بارگذاری کوتاه به مشتریان اطلاعاتی را که می‌خواهند می‌دهد. اگر سایت شما نتواند این مشکل را برطرف کند، سایت رقیب این کار را انجام خواهد داد.

فراخوانی برای اقدام

قرار دادن فراخوان یا دعوت به اقدام در وب‌سایت شما، مشتریان را تشویق می‌کند تا با کسب‌وکار شما تماس بگیرند. یک پیشنهاد دوستانه، مانند ”امروز با ما تماس بگیرید یا نظرات خود را در انتهای صفحه با ما در میان بگذارید” نشان می‌دهد که کسب‌وکار شما می‌خواهد با مخاطبان خود رابطه برقرار کند.

این مهم است که فراخوان‌ها برای اقدام (کال ‌تو اکشن) به سطح تعامل بازدیدکنندگان با شرکت شما کمک می‌کند. اگر مخاطبین‌تان به تازگی با برند شما آشنا شده‌اند، از آن‌ها دعوت کنید تا در خبرنامه ایمیل شما عضو شوند.

انتخاب دامنه و هاست

نام دامنه باید به طور دقیق صدای برند شما را منعکس کند، هیچ‌گونه غلط املایی نداشته باشد. یافتن نام مناسب برای برند شما بسیار مهم است؛ زیرا ترکیبی از سئو ، املای ساده و هویت برند در نام دامنه منجر به شانس بیشتری برای قرار گرفتن در نتایج موتورهای جستجو می‌شود. به زبان ساده، کسب‌وکارهایی که به راحتی به صورت آنلاین قابل دسترسی هستند، مشتریان بیشتری جذب می‌کنند.

خرید سایت آماده

سایت‌های آماده در انواع مختلف فروشگاهی، شرکتی، خبری و ... به فروش می‌رسند. تمامی وب‌سایت‌های آماده از طراحی سایت اصولی و متناسب با الگوریتم‌های گوگل بهره‌مند هستند. شما با قرارداد طراحی سایت می‌توانید سایت آماده را خریداری و در کوتاه‌ترین زمان در اختیار داشته باشید. سایت آماده به خوبی می‌تواند نیازهای کسب فروش و درآمد شما را بیشتر کند.

 

 

 

کلام‌آخر

این مقاله به خوبی در رابطه با آنچه که شما برای طراحی وب‌سایت به آن نیا دارید را عنوان کرده است. از تاثیر رنگ‌ها گرفته تا انتخاب هاست و دامنه را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. اگر راجع به طراحی وب‌سایت، قرارداد طراحی سایت، لازمه‌های بصری طراحی سایت و ... سوالی دارید، می‌توانید با مشورت گرفتن از گروه حرفه‌ای و تخصصی وب وان به جواب سوالات خود دست پیدا کنید.

مطالعه بیشتر: 

مزایای طراحی سایت اختصاصی