اعتراضات لبنان امروز وارد یازدهمین روز خود شد و تظاهرکنندگان با هرگونه صحبت درباره اصلاحات وزارتی مخالفند و بر لزوم استعفای دولت کنونی و تشکیل دولت کوچک تأکید دارند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز،  اعتراضات لبنان امروز وارد یازدهمین روز خود شد و هم چنین هنوز تعدادی از مسیرهای اصلی بسته هستند هرچند که دستور داده شده که تمامی مسیرها بازگشایی شوند و روند عبور و مرور شهروندان به روال عادی بازگردد.

در بیانیه ارتش لبنان آمده است که فرماندهان و رهبران نیروهای امنیتی برای بررسی اوضاع کنونی در کشور در سایه ادامه اعتراضات و بسته بودن مسیرها گردهم آمده‌اند.

لبنانی‌ها فراخوان‌هایی را برای برگزاری تظاهرات مرکزی در میدان ریاض الصلح و الشهدا در بیروت همزمان با تظاهرات در میدان النور طرابلس و ایلیا در صیدا توزیع کرده‌اند.

همچنین منابع نزدیک به سعد حریری ، نخست‌وزیر لبنان اعلام کردند که ۲۴ ساعت آتی در رابطه با مشخص کردن گزینه‌های مناسب برای تعامل با خواسته‌های تظاهرکنندگان سرنوشت‌ساز خواهد بود.

تظاهرکنندگان با هرگونه صحبت درباره اصلاحات وزارتی مخالفند و بر لزوم استعفای دولت کنونی و تشکیل دولت کوچک تأکید دارند.

همزمان با ادامه تظاهرات لبنانی علیه وضعیت اقتصادی و فساد، وزیر دفاع لبنان نسبت به حمل سلاح در جریان تظاهرات هشدار داد.

الیاس بوصعب، وزیر دفاع لبنان نسبت به حمل سلاح در جریان اعتراضات هشدار داد و از تظاهرکنندگان خواست هویت هر فردی را که سلاح در اختیار دارد به مسئولان اطلاع دهند.

دفتر اطلاع‌رسانی بوصعب اعلام کرد که یکی از تظاهرکنندگان را که سلاح در اختیار داشته بازداشت کرده است.

تظاهرکنندگان لبنانی از ۱۷ اکتبر مسیرهای پایتخت و دیگر مسیرهای بین شمال و جنوب کشور را بسته‌اند. تظاهرات لبنانی‌ها هنوز به صورت مسالمت‌آمیز برگزار می‌شود.

تظاهرکنندگان لبنانی خواهان استعفای دولت و پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام هستند.

در این راستا سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان خواهان انجام تحقیقاتی درخصوص حادثه البداوی در شمال طرابلس شده است.

در جریان تظاهرات اخیر به سمت تظاهرکنندگان در منطقه البداوی تیراندازی شده بود که منجر به زخمی هفت معترض شد.

همچنین میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان دستور لغو محرمانه بودن حساب‌های بانکی نمایندگان و وزرای جریان آزاد ملی را صادر کرده است.

جریان آزاد ملی در بیانیه‌ای اعلام کرد: به دنبال نشست هیئت سیاسی که شنبه برگزار شد و تصمیم لغو محرمانه بودن حساب‌های بانکی وزرای جریان آزاد ملی و نمایندگانش و معاونان رئیس این جریان اعلام شد تدابیر حقوقی و پارلمانی لازم در این راستا دوشنبه اعلام خواهد شد.

ارتش لبنان در بیانیه‌ای درباره مداخله در تظاهرات اعلام کرد که تعدادی در درگیری‌های البداوی در شمال لبنان زخمی شدند.

در این بیانیه آمده است که تظاهرکنندگان به سمت نیروهای ارتش سنگ پرتاب کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز