بنا بر ادعای برخی رسانه های آمریکایی مرگ ابوبکر بغدادی با کمربند انتحاری بوده است و زمانی که او به دام نیروهای آمریکایی افتاده کمربند انتحاریش را منفجر کرده که باعث هلاکت خودش و خانواده اش شده است.

به گزارش مرور نیوز،  کشته شدن ابوبکر بغدادی از دیروز واکنش های مختلفی را در سرتاسر جهان به همراه داشته است.

یک نظامی آمریکایی مدعی شده است که حمله نیروهای ویژه این کشور به مقر داعش باعث مرگ ابوبکر بغدادی رهبر داعش در استان ادلب سوریه شده است.

به گفته دو مقام امنیتی عراقی گویا محل اختفای ابوبکر البغدادی زمانی کشف شده که او قصد داشت به همراه خانواده اش به ترکیه جابجا شود. رویترز همچنین مدعی شده که تهران در جریان حمله به سرکرده داعش قرار گرفته است.

* نحوه کشته شدن ابوبکر بغدادی

سی‌ ان‌ ان از قول یک مقام آمریکایی ادعا کرد سازمان سیا مکان ابوبکر بغدادی سرکرده داعش را یافته و به نیروهای نظامی اطلاع داده است.

یک مقام پنتاگون گفت: عملیات را تیم ویژه وابسته به «Navy Seal» علیه تجمعی وابسته به داعش انجام داده است و شماری از سران داعش از جمله البغدادی کشته شدند و جسد البغدادی در اختیار (آمریکا) قرار گرفته است.

همچنین در خصوص هلاکت ابوبکر بغدادی، خبرنگار روزنامه واشنگتن پست در بیروت در توئیتر خود از حمله به ابوبکر بغدادی سرکرده داعش به وسیله یگان‌های ویژه آمریکا در ادلب خبر داد

بنا بر ادعای برخی رسانه های آمریکایی مرگ ابوبکر بغدادی با کمربند انتحاری بوده است و زمانی که او به دام نیروهای آمریکایی افتاده کمربند انتحاریش را منفجر کرده که باعث هلاکت خودش و خانواده اش شده است.

ابوبکر بغدادی در نزدیکی باریشا در ادلب سوریه غافلگیر شد و مورد حمله نیروهای نظامی آمریکا قرار گرفت که نقشه آن را می بینید.

محل کشته شدن البغدادی

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز