رییس جمهور ترکیه در تماسی تلفنی با سربازان این کشور در یکی از مراکز مرزی اعلام کرد، ترکیه به دنبال اتخاذ اقدامی جدید در لیبی و مدیترانه شرقی است.

به گزارش مرور نیوز و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان ، رییس جمهور ترکیه در تماسی تلفنی با سربازان این کشور در یکی از مراکز مرزی به مناسبت فرا رسیدن سال میلادی جدید گفت: سال ۲۰۱۹ به پایان رسید و در این سال سربازان ما در دریا، زمین و هوا قهرمانانه جنگیدند.

وی درباره نقش سربازان ترکیه‌ای مثالی زد و گفت: بهترین مثال برای "قهرمانی" نیروها عملیات نظامی "چشمه صلح" است که همانطور که همه می‌دانند در این عملیات توانستند عرصه را بر تروریست‌ها در سوریه تنگ کنند.

رییس جمهور ترکیه درباره نقش جدید نیروهای ترکیه گفت: ما به دنبال اتخاذ اقدامات جدید و متفاوت در لیبی و مدیترانه شرقی هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد که سربازانش در مدیترانه شرقی "حماسه‌های قهرمانانه‌ای" مانند آنچه بارباروس خیرالدین پاشا، دریا سالار عثمانی آفرید، خلق کرده و نگارش حماسه‌های عثمانی را ادامه دهند.

اردوغان در پایان این تماس تلفنی سال میلادی ۲۰۲۰ را به سربازانش تبریک گفته و ابراز امیدواری کرد این سال آغاز نیکویی بر ملت ترکیه باشد.

ترکیه اخیرا با دولت توافق ملی لیبی چند توافق‌نامه امنیتی و نظامی امضا کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز