شیخ تمیم بن حمد آل ثانی تا ساعاتی دیگر وارد تهران خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، شبکه خبری المیادین اعلام کرد:  شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر تا ساعاتی دیگر وارد تهران خواهد شد.

این شبکه خبری اضافه کرد که قرار است امیر قطر در این سفر با رییس جمهوری اسلامی ایران ملاقات و درباره مسایل دو جانبه و امور منطقه ای بحث و تبادل نظر کند.

حضور امیر قطر در تهران اولین سفر او به ایران از زمان انتصاب در سال 2013 میلادی است . 

امیر قطر  پنجشنبه گذشته در تماس تلفنی با رییس جمهوری اسلامی ایران  با بیان اینکه قطر موضع دولت و ملت ایران را در قبال تحریم‌های کشورش فراموش نمی‌کند، گفت: ما مخالف هرگونه ایجاد تنش علیه جمهوری اسلامی ایران هستیم.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده دو کشور تاکید کرد که باید از همه این ظرفیت‌ها برای توسعه بیش از پیش روابط تهران – دوحه در همه زمینه‌ها بهره گرفت.

دولت قطر در واکنش به ترور شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی روز شنبه 14 دی ماه وزیر امور خارجه خود را راهی تهران کرد. 

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در این سفر با وزیر خارجه ، رییس جمهوری و  رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و در خصوص تحولات منطقه گفت و گو کرد .

وی در دیدار رییس جمهوری با بیان اینکه قطر درد و ناراحتی عمیقی که ملت و دولت ایران در شرایط کنونی از این حادثه تحمل می‌کنند را درک می‌کند و به مردم ایران تسلیت می‌گوییم، گفت: به هیچ عنوان پیش‌بینی نمی‌کردیم که چنین اتفاقی بیفتد و چنین تصمیمی روزی گرفته شود. این گونه اقدامات سابقه نداشته است و از این بابت بسیار ناراحت و نگران هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز