اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: جوزف بورل در سفر به تهران با حسن روحانی رئیس جمهور، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار می کند.

به گزارش مرور نیوز، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای در خصوص سفر جوزف بورل ، مسوول سیاست خارجی این اتحادیه به تهران، از رایزنی او با حسن روحانی رئیس جمهور، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران درباره برجام و تحولات منطقه خبر داد.

در این بیانیه آمده است: این دیدار‌ها فرصتی به منظور بحث و گفت‌وگو درباره تحولات اخیر در منطقه فراهم می‌کند. بورل حکمی از وزرای خارجه کشور‌های عضو اتحادیه اروپا برای تعامل در گفت‌وگو‌های دیپلماتیک با شرکای منطقه‌ای به منظور تنش زدایی و ایجاد فرصت‌هایی برای رسیدن به راه حل‌های سیاسی برای بحران‌های کنونی دریافت کرده است.

سفر بورل به تهران بعد از سفر او به اردن خواهد بود. بورل قرار است امروز با ملک عبدالله پادشاه اردن و وزیر خارجه این کشور دیدار کند.

سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران همچنین فرصتی خواهد بود برای ابلاغ تعهد اتحادیه اروپا به حفظ برنامه جامع اقدام مشترک و بحث و گفت‌وگو درباره روابط دوجانبه و همکاری میان ایران و اتحادیه اروپا.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز