رئیس جمهور آمریکا در توییتی نوشت: برای امنیت کشور بسیار حائز اهمیت است که سنای آمریکا به طرح اختیارات جنگی ایران رای ندهد. ما در مورد ایران داریم بسیار خوب عمل می کنیم و الان وقت نشان دادن ضعف نیست.

به گزارش مرور نیوز، در حالی که قرار است امروز به وقت محلی در مجلس سنای آمریکا در خصوص طرح محدود کردن اختیارات جنگی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا رای گیری شود، ترامپ خواستار عدم تصویب این طرح شد.

دونالد ترامپ در توئیتی نوشت: برای امنیت کشور بسیار حائز اهمیت است که سنای آمریکا به طرح اختیارات جنگی ایران رای ندهد. ما در مورد ایران داریم بسیار خوب عمل می کنیم و الان وقت نشان دادن ضعف نیست.

وی افزود: اگر دستان من بسته بود، ایران وضع خوبی خواهد داشت. این قطعنامه سیگنال بسیار بدی ارسال می کند. دموکرات ها دارند این کار را فقط بخاطر ضربه زدن به حزب جمهوریخواه انجام می دهند. اجازه ندهید این اتفاق روی دهد.

قطعنامه موسوم به «قدرت‌های جنگی» که از سوی سناتور دموکرات «تیم کین» ارائه شده و از حمایت برخی از جمهوری‌خواهان نیز برخوردار است، تا ساعاتی دیگر در صحن علنی مطرح خواهد شد.

قرار است فردا پنجشنبه در این خصوص رأی گیری شود.

این قطعنامه در صدد است تا اختیارات نظامی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای حمله نظامی به ایران را محدود کند.

بنا بر اعلام رسانه های آمریکایی، علاوه بر همه ۴۷ سناتور دموکرات در مجلس سنای آمریکا، قطعنامه مذکور از حمایت سناتورهای جمهوری خواهی مانند «سوزان کولینز»، «تاد یانگ»، «مایک لی»، «راند پال» نیز برخوردار است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز