درپی برخورد خشن نیروهای امنیتی هند به معترضان به سفر رییس‌جمهور آمریکا به هند ۲۰ نفر کشته شدند.

به گزارش مرور نیوز، منابع آگاه در بیمارستان های هندی اعلام کردند: در ادامه برخورد خشن نیروهای امنیتی هند به معترضان به سفر دونالد ترامپ  رییس‌جمهور آمریکا به این کشور، حداقل ۲۰ نفر جان خود را از دست دادند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، یک مقام ارشد درمانی هند می‌گوید این ۱۹ نفر در جریان اعتراضات مجدد به قانون جنجالی تابعیت، طی درگیری در دهلی‌نو کشته شدند.

این مسئول بیمارستان «گورو تگ بهادر» همچنین گفت که حال ۱۵ نفر از مصدومان وخیم است.

به نوشته رویترز، پلیس و نیروهای امنیتی هند از گاز اشک‌آور و نارنجک‌های دودزا برای متفرق کردن معترضان به سفر ترامپ و لایحه تابعیت استفاده می‌کنند.

کاربران در فضای مجازی نیز گزارش داده‌اند برخی افراد به مسلمان‌ها حمله کرده و اقدام به  غارت کسب و کار آنها و توهین به اماکن مقدس آنها کرده‌اند. 

خبرگزاری فرانسه نیز دقایقی بعد از گزارش رویترز، خبر داد که تعداد کشته‌های حمله پلیس به معترضان، به ۲۰ نفر افزایش پیدا کرد و نزدیک به ۱۹۰ نفر نیز مجروح شدند.

ترامپ سه‌شنبه قبل از ترک هند گفت با نخست‌وزیر این کشور درباره خشونت‌ها بحث و تبادل‌نظر کرده است. او همچنین مدعی شد با نخست‌وزیر هند درباره افزایش حمله به جمعیت مسلمان‌ها در این کشور هم رایزنی کرده است. 

ادعای ترامپ در حالی مطرح شده که کارشناسان به قدرت رسیدن او در آمریکا و ادبیات‌ تفرقه‌آمیز او را یکی از عوامل شدت گرفتن مسلمان‌هراسی در سراسر دنیا می‌دانند. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز